ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКИЙ ФУТЗАЛ: СТАЛИ ВІДОМІ КОНТУРИ НОВОГО СЕЗОНУ

Відбулось розширене засідання Комітету дитячо-юнацького футзалу АФУ

18 жовтня у Будинку футболу в Києві відбулося розширене засідання Комітету дитячо-юнацького футзалу Асоціації футзалу України, на якому були присутні близько 30 представників команд-учасниць всеукраїнських дитячо-юнацьких змагань з футзалу з різних регіонів України, за винятком м. Києва, яке не було представлене жодним представником жодної з команд.


Василь Симонов - голова Комітету дитячно-юнацького футзалу АФУ

Під час засідання було розглянуто та обговорено багато питань, які стосувались, в основному, контурів майбутнього сезону. Але перед цим Голова Комітету Василь Симонов підбив підсумки минулого сезону, який був першим під егідою Комітету. У своєму звіті він зробив акцент на те, що минулий сезон був не ідеальним, оскільки була трохи збита підготовка до нього через те, що Комітет був сформований лише у жовтні минулого року. Але у той же час вдалося провести чемпіонати у вікових категоріях U-11, U-13, U-15, U-17, а також U-19, чого не було вже давно. Також були проведені розіграші Кубка України та Першості України у різних вікових категоріях.

Пан Симонов також розповів про дуже вдалий експеримент у Західній Конференції з роз’їзною системою змагань. Ця система була запропонована в якості одного з варіантів проведення дитячо-юнацького чемпіонату України сезону 2016/2017 р.р. Цей варіант пропонувався разом з туровою системою – в залежності від кількості команд у кожній Конференції та у кожній віковій категорії. Ще один варіант був запропонований представниками Південної Конференції – створити Вищу та Першу лігу серед дитячо-юнацьких команд на зразок того, як це функціонує у Дитячо-юнацькій футбольній лізі України. Але цей варіант не був підтриманий іншими представниками дитячих клубів та ДЮСШ. Тому, було вирішено, що у цьому сезоні система розіграшу чемпіонату дитячо-юнацьких чемпіонатів України буде такою ж, як і у минулому сезоні: роз’їзною та туровою.


Сергій Владико - президент Асоціації футзалу України

У контексті проведення всеукраїнських дитячо-юнацьких змагань з футзалу було піднято питання про залучення до них команд з великого футболу. Тут доречним була присутність представника Федерації футболу України Валерія Золотухіна – керівника відділу юнацького футболу ФФУ, - який поділився своїми думками та висловив сподівання, що ця ініціатива буде підтримана футбольними клубами, які матимуть можливість отримувати взимку важливу для себе ігрову практику. Він навів приклади команди зі Славутича, яка грає і у футбол, і у футзал. І в цьому контексті було висловлене побажання звернути увагу на клуби, які не мають таких потужностей, як «Динамо» чи «Шахтар», але хочуть грати взимку, і футзал для них має стати реальною допомогою в набутті ігрової практики.


Валерій Золотухін – керівник відділу юнацького футболу ФФУ

Окремо варто виділити виступ в.о. головного тренера юнацької та юніорської збірних України Віталія Одєгова. У своїй промові він підбив підсумки виступу збірної України (U-19) на «Кубку Львівщини», а також розповів про плани юнацької та юніорської збірних на цей сезон.


Віталій Одєгов - виконуючий обов'язки головного тренера юнацьких збірних України

Зокрема, є плани зробити збірну України (U-17) з юнаків 2000 р.н. Ці плани продиктовані тим, що у 2018-му році футзал включено до програми Молодіжних Олімпійських Ігор, які відбудуться в Буенос-Айресі. Окрім того, як зазначив президент АФУ Сергій Владико, коментуючи виступ Віталія Одєгова, незабаром стане точно відома вікова категорія, яка братиме участь у молодіжній Олімпіаді - U-17 чи U-19, а також є перспектива проведення цілої низки змагань для різних вікових категорій: «Турнір розвитку УЄФА» (на зразок подібного турніру, який відбувається у молодіжному жіночому футболі) для категорії U-17, Молодіжні Олімпійські Ігри для категорії U-19 і молодіжний чемпіонат Європи для категорії U-21. І це, за словами президента Асоціації футзалу України, має посприяти створенню вертикалі збірних – від юнацької до головної. Створення юнацької та юніорської збірних України, за словами Віталія Одєгова, стане не тільки кроком для подальшої роботи інституту збірних, а й стимулом для юних гравців та тренерів, які працюють на благо українського футзалу.

Також були затверджені відповідальні за проведення чемпіонатів України у Західній, Центральній, Південній та Східній Конференціях. Це пов’язано з тим, що у минулому сезоні виникали проблеми з висвітленням змагань у Центральній та Південній Конференціях. Але, як зазначив Василь Симонов, є такий варіант, що Південна та Центральна Конференції будуть об’єднані в одну. Це залежить від того, скільки команд буде там заявлено.

Далі слово надали Миколі Повисшому, який в АФУ займається впровадженням тренерського диплому ФІФА категорії С. Найголовнішим сюрпризом виступу стало те, що в середині лютого в Києві відбудеться семінар ФІФА для всіх дитячо-юнацьких тренерів, по закінченні якого всі слухачі зможуть отримаюти такий диплом.


Микола Повисший

ПІДСУМКИ ЗАСІДАННЯ:

  • Чемпіонат України відбудеться у чотирьох вікових категоріях: Ю-11, Ю-13, Ю-15 та Ю-17.
  • Змагання проходитимуть у чотирьох конференціях: Схід, Південь, Центр та Захід (в разі малої кількості команд конференції можуть об’єднуватися).
  • Західні та східні конференції скоріше за все будуть грати з роз’їздами, центральні та південні - по туровій системі.
  • Прийом заявок від команд-учасниць до 15 листопада включно.
  • Кінцевий формат змагань та формування конференцій відбудеться відразу по закінчені прийому заявок.
  • Термін проведення змагань в конференціях – з кінця листопада/початку грудня до лютого місяця.
  • У фінальну частину Всеукраїнських змагань потрапляють 2 кращі команди з кожної конференції.
  • У вікових категоріях молодше Ю-11 буде проведена Першість України у потуровому форматі.
  • Кубок України матиме вільний доступ, але приоритет буде надано учасникам чемпіонату України.
  • Нагородна атрибутика для всіх етапів змагань буде надана Асоціацією футзалу України.

Найприємнішою частиною розширеного засідання Комітету дитячо-юнацького футзалу Асоціації футзалу України стало нагородження кращих команд та тренерів за підсумками сезону 2015/2016 р.р. За традицією, лауреатами стали десять кращих команд у підсумковому рейтингу минулого сезону. Цього разу нагородили одинадцять команд: «Іллічівець» (Чорноморськ), КДЮСШ «Імпульс» (Шостка), «Ураган» (Івано-Франківвськ), «Темп-ЗАЕС» (Енергодар), «Лідер» (Кобеляки), «Фортуна» (Христинівка), «Legion-XXI-ДЮСШ-25» (Київ), «Освіта» (Чернівці), «Дизеліст» (Токмак), «Локомотив» (Харків), «Таврія» (Василівка). Кращими тренерами за підсумками минулого сезону стали: Ігор Черненко («Темп-ЗАЕС», Енергодар), Олександр Каплун («Іллічівець», Чорноморськ), Віктор Мітасов («Фортуна», Христинівка).

Артем Терентьєв, Дмитро Копій, прес-служба АФУ

 

 

 

19.10.2016 09:35