ЕКСТРА-ЛІГА. АНОНС 1-ГО ТУРУ. РІВНЯННЯ З БАГАТЬМА НЕВІДОМИМИ

Сайт "Футзал України" прогнозує матчі стартового туру + ОНЛАЙН

Складно писати анонс стартового туру чемпіонату, в якому в більшості команд в міжсезоння відбулися значні, а подекуди і кардинальні зміни. Більш докладно про те, як грали команди в міжсезоння, читайте тут: "Передсезонка" -2018: успішний "Ураган" і надсекретний "ІнБев/НПУ", а ми спробуємо коротко оцінити шанси суперників у першому турі.
 
У чотирьох з десяти команд змінилися головні тренери:
"Титан" - замість Дмитра Камека - Павло Пічкуров
"ХІТ" - замість Олега Лук'яненка - Дмитро Шувалов
"Кардинал-Рівне" - замість Сергія Піддубного - Станіслав Гончаренко
"АРПИ Запоріжжя" - замість Олега Зозулі - Максим Павлюк
 
Зміни в тренерському цеху вплинули на результат вже в першому матчі чемпіонату - підопічні Станіслава Гончаренка на виїзді обіграли віце-чемпіона країни, який минулого тижня завоював Суперкубок.
 
15 вересня, субота

12.00 "Ураган" (Івано-Франківськ) - "Титан" (Покровське)
Івано-Франківськ. Спорткомплекс КФВ.
Арбітри: Жиронкін (Київ), Сидорук (Вінниця), Гронський (Івано-Франківськ)
Хронометрист: Липецький (Івано-Франківськ). Спостерігач арбітражу: Проць (Дрогобич)
 
У складах обох команд відбулися значні зміни. "Ураган" кардинально оновив склад, розлучившись з 13 виконавцями і запросивши 9 нових гравців. Завдання на сезон керівництво клубу озвучило на офіційній презентації, що відбулася кілька днів тому.
 
Кадрові зміни в "Титані" були не такими об'ємними - покровці на фініші сезону розлучилися з головним тренером Дмитром Камеком, слідом за яким в Білорусь перебралися Сергій Малишко та Валерій Грицовець, Орест Боргун відправився до Києва. Поповнення "Титана" бачиться не менш кваліфікованим - Максим Бессалов, Микита Шпигар (транзитом через "Ураган"), Богдан Свірідов, Дмитро Калуков в минулому сезоні грали в складі чемпіона країни, херсонського "Продексіма".
 
За іронією долі, в минулому сезоні "Ураган" і "Титан" також відкривали сезон в Івано-Франківську, і тоді "дракони", які відмінно виглядали в "передсезонці" -2017, несподівано програли. Навряд чи команда Павленка, що нехай і зазнала серйозних змін, другий раз настане на ті ж граблі.
 
Прогноз: перемога "Урагану"

13.00 "АРПИ Запоріжжя" - "ХІТ" (Київ)
Запоріжжя. Палац спорту "ЗАБ".
Арбітри: Диннік, Швець (обидва - Харків), Ноєв (Запоріжжя)
Хронометрист: Бєляєв (Запоріжжя). Спостерігач арбітражу: Стрелецький (Суми)
 
Матч у Запоріжжі можна сміливо назвати матчем дебютантів - крім команди-новачка "АРПИ Запоріжжя", в Екстра-лізі дебютують обидва головних тренера - Максим Павлюк (АРПИ) і Дмитро Шувалов (ХІТ).

Крім зміни тренера (Максим Павлюк змінив Олега Зозулю), склад запорізької команди поповнили Євген Леміш і Станіслав Моспан (обидва - "Титан"), а також Юрій Васильченко, який в минулому сезоні виступав за дніпровський "Катеринославхліб". Покинули команду Андрій Чуднов та Ігор Байдак. Є у АРПИ ще одна втрата - надовго вибув з ладу через травму кращий бомбардир Першої ліги минулого сезону Максим Почебут.

У киян, крім зміни на тренерському містку, відбулися зміни в складі - покинули команду Дмитро Медвідь, Максим Максименко, Віталій Кісельов і Євген Смоловик, прийшли Орест Боргун ("Титан"), Віталій Дзюба та Олександр Сухов (обидва - "ІнБев/НПУ" ).
 
У передсезонних турнірах обидві команди багато експериментували, не особливо звертаючи уваги на результат, в першу чергу перевіряли новачків і пробували різні поєднання четвірок. Що з цього вийшло і кому з суперників вдалося підготуватися краще, побачимо вже завтра. Віддаємо перевагу більш досвідченим киянам.
 
Прогноз: перемога ХІТа

13:30 "Продексім" (Херсон) - "Епіцентр К Авангард" (Одеса)
Арбітри: Лутій, Каркаєв (обидва - Київ), Черноусов (Херсон)
Хронометрист: Ягупов (Херсон). Спостерігач арбітражу: Воложенко (Харків)
 
Мабуть, єдина пара в першому турі, де є яскраво виражений лідер. "Продексім", який в міжсезоння підписав одного з найкреативніших гравців українського футзалу Петра Шотурму і двох його одноклубників - Михайла Зварича та Ігоря Корсуна, також повернув до своїх лав Роніньо, що став в минулому сезоні кращим гравцем Екстра-ліги з опитуванням спортивних журналістів, і планував продовжити кар'єру в "Сибіряку". Замість бразильця Рафіньї, який поїхав на батьківщину, "мельники" підписали його співвітчизника Клаудіньо, що у другій половині минулого сезону грав за мінську "Столицю".
 
Склад "Епіцентру", який більше за інших грав в міжсезоння, серйозних змін не зазнав - покинули команду брати Радченки, прийшов Антон Гай з першолігового МКВ. Одесити взяли участь в трьох передсезонних турнірах, в ході яких показали себе досить непоступливим суперником. Віддаємо перевагу "мельникам", але пам'ятаємо, що в минулому сезоні підопічні Кирила Красія зуміли обіграти чемпіона і віце-чемпіона.
 
Прогноз: перемога "Продексіма"

16 вересня, неділя
 
12.00 "ІнБев/НПУ" (Житомир/Київ) - "Сокіл" (Хмельницький)
Арбітри: Кіндій (Розділ), Ор.Дуцяк (Дрогобич), Загоруйко (Житомир).
Хронометрист: Поданний (Житомир). Спостерігач арбітражу: Олійник (Київ)
 
Хмельницький "Сокіл" раніше за інших почав підготовку до сезону, і в ході "передсезонки" зустрічався, мабуть, з самим сильними суперниками з тих, з ким грали українські команди цього літа. Зміни в команді невеликі - прийшли кілька вихованців власної школи, а також випускники львівської "Futsal Iner Club", пішов один із старожилів подільського клубу Дмитро Мартинюк. Головні козирі команди Ковальчика загальновідомі - гарна командна взаємодія і високий відсоток реалізації стандартних положень.
 
"ІнБев/НПУ", за традицією, готувався в "закритому" режимі - довгий час не було ніякої інформації про стан справ у команді, і тільки позавчора керівництво клубу провело офіційну презентацію свого оновленого колективу. У "студентів-пивоварів" склад в міжсезоння також значно оновився - пішли Дзюба, Сухов, Бакум, Карбула, Мороховець, прийшли Смоловик, Фещенко (екс- "Юні-Ламан"), Лясковський (екс- "Енергія"), Біров ("Ураган").
 
У цьому матчі багато буде залежати від того, чи покинули лазарет хмельницької команди Кручек і Хамдамов, в ході передсезонних матчів отримали пошкодження. Якщо "соколята" приїдуть в Житомир в оптимальному складі, ставимо на них.
 
Прогноз: перемога "Сокола"

Загалом, нинішня Екстра-ліга дійсно нагадує рівняння з багатьма невідомими. І це підтвердив перший матч чемпіонату, в якому ми точно не ставили на "Кардинал-Рівне". Станіслав Олександрович, з поверненням і вдалим стартом!

Сергій БАБІКОВ, "Футзал України"

14.09.2018 17:35

Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted (tried to allocate 130968 bytes) in /home/uragan/uragan.if.ua/www/includes/bootstrap.inc on line 2804