ЕКСТРА-ЛІГА. ПІДСУМКИ 12-ГО ТУРУ + ВІДЕО

Сайт ua-football.com - про чергові поєдинки чемпіонату України

Останній тур року, що минає, став багатим на голи, а також на деякі несподівані результати. Особливо це стосується матчу в Покровському. Втім, до розряду несподіваних можна віднести і рахунок матчу "СумДУ" - "Спортлідер+", в якому господарі відверто розчарували. Про цей поєдинок та інші - в останніх підсумках туру в 2014-му році.

"Телефонна" казка продовжується. "ЛТК" продовжує дивувати футзальну громадськість. Хоча навряд чи можна здивувати лідерством луганської команди. Але в той же час підопічні Романа Ковальчика не перестають писати історію цього чемпіонату під себе. І п'ята поспіль домашня перемога - явне тому підтвердження. При цьому, "телефоністи" змогли завдати першої виїзної поразки "Урагану", який до цього ще жодного разу в цьому сезоні не повертався додому "на щиті". Тому сміливо можна сказати, що луганчани в черговий раз змогли здивувати футзальну еліту. В той же час "Ураган" через цю поразку ризикує нажити собі серйозного конкурента в особі "Титан-Зорі", адже колектив з Покровського вже дихає в спину "драконам".

"Залізничники" не відстають. Футзалісти харківського "Локомотива" завершили 2014-й рік перемогою. Правда, ці три очки далися підопічним Євгена Ривкіна не так легко. Склалося враження, що в поєдинку проти "Лукаса" грали два різних "Локомотива". Якщо в першому таймі було не зовсім зрозуміло, за рахунок чого "Локо" збирається перемагати "кондитерів", то у другій 20-хвилинці "залізничники" ніби як змінилися і довели справу до перемоги.

В той же час - хотілося б дізнатися, чому підопічні Валентина Цвєлих віддали в другому таймі ініціативу "Локомотиву"? Адже якщо судити по тій грі, то гості мали шанси на те, щоб відвезти очки з Харкова. Однак не вийшло. І тепер у кременчужан буде час, щоб якимось чином подумати над змістом своєї гри, яка поки що не радує. Тим більше, чотири поразки поспіль - такий підсумок навряд чи комусь сподобається. Тобто, в грудні "Лукас" жодного разу не вигравав. І це теж повинно про щось говорити...

Нескладений іспит "СумДУ". Останнім часом прогрес "СумДУ" було видно неозброєним оком. І хотілося б побачити більш-менш гідне завершення цього футзального року від підопічних Сергія Пєсоцького, яке, можливо, подарувало б надію сумським любителям футзалу. Однак, "студенти" отримали від своїх хмельницьких суперників зовсім інший "подарунок" до Нового року. І навряд чи тут слід шукати причини поразки у відсутності Зеленського та Саєнка. Тут причину, мабуть, слід шукати в тому, що сумчани не змогли знайти управу на футзалістів "Спортлідера+", які після пропущеного голу стали по-спортивному злими. І ця злість, яка потім переросла в кураж, згодом допомогла подолянам виїхати з Сум з перемогою. До речі, підопічні Віктора Мглинця стали першими, кому по ходу сезону вдалося забити 11 м'ячів у двох іграх чемпіонату. Крім того, слід зазначити, що матч у Сумах став останнім для львівського арбітра Андрія Лютого. Будемо сподіватися, що закінчення суддівської кар'єри - це тільки перегорнута сторінка, а тепер в житті львівського вже екс-рефері буде нова яскрава сторінка, але вже написана рукою суддівського спостерігача чемпіонату України.

Як покровчани стали енергетичними вампірами. Після того, як став відомий результат матчу в Покровському, один з відомих українських спортивних журналістів сказав, що поразка "Енергії" - це ознака перебоїв з електрикою по всій країні. Звичайно ж, це ще той жарт, але у кожному жарті, як відомо, є частка правди. Однак в той же час не можна не відзначити той факт, що "титани" на цю перемогу заслужили. Тим самим вони ще раз підтвердили, що в Покровському далеко не всі можуть розжитися бодай очком. І якщо там вже сама "Енергія" втратила очки, то це про щось має говорити. Тепер буде цікаво подивитися на покровчан в наступному році: чи зможуть вони продовжувати грати в такому ключі далі?

Другий раз 7:2 - це вже тенденція. Перша зустріч "Привату" і "Кардинала" завершилася розгромною перемогою рівнян з рахунком 7:2. І це була перша домашня розгромна поразка "Привату" в Екстра-лізі (хто ж тоді знав, що не остання?). І треба ж такому статися, що нове побачення "кардиналів" і "приватівців" закінчилося з ідентичним рахунком! Більше того - на цей раз з таким рахунком знову виявилися сильнішими підопічні Сергія Піддубного. Неприємна тенденція для криворіжців, чи не так? Хоча підопічні Олександра Юзика могли уникнути такого фіаско, якщо б після забитого швидкого гола не дозволили опонентам швидко знайти свою гру. Це і призвело до такого результату, який був зафіксований на табло спорткомплексу ДЮСШ-4. Таким чином, "Приват" закінчив 2014-й рік у ранзі беззаперечного аутсайдера Екстра-ліги.

Це - останні підсумки туру в цьому році. Тепер ми будемо підводити підсумки турів вже в 2015-му році. Сподіваємося, що в ньому ми будемо думати про щось хороше, ніж про те, що зараз відбувається в країні (якщо нам, звичайно ж, дадуть таку можливість думати). І, природно, не будемо забувати про футзал.

 

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, UA-Футбол

29.12.2014 19:11