ЕКСТРА-ЛІГА: У НОВОМУ СЕЗОНІ ПЛАНУЄТЬСЯ ЗМІНА ФОРМАТУ

У Будинку футболу відбулася нарада керівників клубів Екстра-ліги

30 травня у приміщенні столичного Будинку футболу відбулася нарада керівників клубів Екстра-ліги, на якій було підведено підсумки сезону 2017/18 років та обговорено формат проведення нового футзального сезону.

Учасниками наради була підтримана ідея щодо запровадження нового змагання - Кубка Ліги АФУ. Цим турніром учасники Екстра-ліги будуть заповнювати паузи у чемпіонаті, які пов’язані з офіційними вікнами ФІФА для національних збірних. Команди Екстра-ліги будуть розбиті на дві групи, кожна з яких проведе два тури. Найкращі чотири команди з кожної групи кваліфікуються до Фіналу Восьми, де і виборюватимуть звання найсильнішої.

Кардинальним нововведенням стала зміна системи розіграшу Екстра-ліги. Представники клубів відмовилися від стадії плей-офф. У сезоні 2018/19 рр. чемпіонат розігруватиметься у два етапи: перший - два кола з роз’їздами, за результатами якого до другого етапу потрапляє шість найкращих команд з набраними очками у матчах між собою. Другий етап команди проводять у два кола з роз’їздами. Картки у чемпіонаті серед команд Екстра-ліги між етапами анульовуватися не будуть. Діятиме загальне правило: гравець підлягає дискваліфікації після чотирьох отриманих жовтих карток.

Старт футзального сезону 2018/19 років запланований на 8 вересня. Його відкриє матч за Суперкубок, який розіграють чинний чемпіон України - "Продексім" та володар Кубка України - "Енергія". Водночас, рівно за тиждень - 15 вересня розпочнеться перший тур чемпіонату України серед команд Екстра-ліги.

У новому футзальному сезоні на вболівальників вперше очікуватиме Матч зірок, який відбудеться 29 грудня. Місце проведення, принципи формування команд та інші умови і особливості проведення цього дійства будуть визначені дещо пізніше.

Усі обговорені та погоджені ініціативи стануть предметом розгляду та затвердження чергового Виконкому АФУ. Наступна зустріч президентів запланована на 8 вересня та відбудеться у день проведення матчу за Суперкубок України-2018.

Олександр БУБЕН, президент НФК "Ураган":
- Нарада пройшла у робочому режимі, порядок денний ми пройшли. Шкода, що на засіданні не було вирішено результативно питання з підписанням Меморандуму з етики, його відклали на наступне засідання. Також учасники обговорювали питання дитячо-юнацького футзалу. Однак, найважливішим вважаю погодження нової схеми проведення чемпіонату, яку підтримала абсолютна більшість. До нововведень загалом ставлюся позитивно. Головна мета нового формату чемпіонату: збільшити кількість поєдинків протягом року. Натомість, Кубок ліги дасть можливість залучити до ігрового процесу гравців, які не будуть викликані до лав національної збірної. Це допоможе зберегти їх у тонусі. Цікава нова модель. Ми поки що не знаємо як вона приживеться у нашому футзалі. Це експеримент, головна мета якого зробити чемпіонат цікавішим і більш передбачуваним за сіткою для наших партнерів - телевізійників.

За інформацією сайту АФУ

03.06.2018 11:42