ІВАН СКІЦКО: «НИНІШНІЙ «УРАГАН» МОЖЕ РЕАЛЬНО ПОЗМАГАТИСЯ ЗА МЕДАЛІ»

Екс-наставник "драконів" - в ексклюзивному інтерв’ю прес-службі АФУ
 
Як відомо, після того, як Іван Скіцко подав у відставку з посади головного тренера "Урагану", він майже одразу прийняв іншу івано-франківську команду – "Візу-Вторму", яка на той час грала у Другій лізі. Але окрім неї Іван Васильович зараз ще тренує і дітей. А саме – вихованців команди "Надія-Прикарпаття". Про цю команду, а також про плани "Візи-Вторми" на наступний сезон та очікування від гри "Урагану" в новому чемпіонаті Екстра-ліги Іван Скіцко розповів у ексклюзивному інтерв’ю прес-службі Асоціації футзалу України.
 
- Іване Васильовичу, як до Вас надійшла пропозиція стати тренером дитячої команди "Надія-Прикарпаття"? 
- Коли я остаточно залишив "Ураган", до мене звернувся керівник "Надії-Прикарпаття" Роман Іванович Татумірак з пропозицією стати тренером юнацьких команд цього клубу. Але я одразу в розмові висловив кілька серйозних пропозицій. Серед них – забезпечення команд клубу формою та участь команд у всеукраїнських змаганнях з футзалу. Коли мої пропозиції були прийняті, я пристав до своїх обов’язків тренера "Надії-Прикарпаття".
 
- Наскільки, судячи вже з Вашого досвіду, відрізняється робота дитячого тренера від тренера професіональної команди? 
- Однозначно, робота тренера дитячої команди відрізняється від роботи тренера професіональної команди. Коли ти працюєш з дітками, то тут, перш за все, приділяється увага роботі з м’ячем та розвитку навичок. А коли працюєш з професіональною командою, то там вже більше акцент робиться на фізичну, тактичну та психологічну підготовку. Я це вже знаю зі свого досвіду.
 
- Ви наразі працюєте тільки з однією віковою групою? 
- У літній період ми об’єднали всіх в одну групу. Але восени у нас вже будуть команди у вікових категоріях U-13 та U-15. А у перспективі ми плануємо зробити команди ще у кількох вікових категоріях. Про це, до речі, ми теж розмовляли з паном Татуміраком. 
 
 
- Розкажіть, будь ласка, про "Надію-Прикарпаття" детальніше. Що з себе представляє ця команда? 
- Переважна більшість наших вихованців – з периферії. Окрім того, у нас є плани створити на базі однієї зі шкіл спец клас, де талановиті хлопці мали б можливість і навчатись, і тренуватись. Наразі є також домовленість про співпрацю з івано-франківським осередком "Епіцентра", який буде спонсором нашої команди. Взагалі "Надія-Прикарпаття" - це проект, який робиться на перспективу, і це не буде команда одного дня. Планується незабаром створення команд в інших вікових категоріях, відповідно – будуть залучені до роботи нові тренери. Хочеться зробити "Надію-Прикарпаття" гідним та боєздатним колективом у вітчизняному дитячо-юнацькому футзалі.  
 
- У новому сезоні у віковій категорії U-16 стартує Дитячо-юнацька футзальна Екстра-ліга. "Надія-Прикарпаття" там братиме участь? 
- Цього сезону, на жаль, ні. Ми зараз робимо основний акцент на категорії U-15 та U-13, де гратимуть наші команди. А от у наступному сезоні, можливо, і спробуємо свої сили у ДЮФЕЛ.
 
- Де "Надія-Прикарпаття" прийматиме своїх суперників по дитячо-юнацькому чемпіонату України? 
- Основною домашньою ареною "Надії-Прикарпаття" ми плануємо зробити івано-франківський ФОК. Але іноді ми плануємо проводити свої матчі на майданчику Манежу Коледжу фізвиховання. 
 
- Враховуючи те, що Ви ще є головним тренером "Візи-Вторми", яка у новому сезоні дебютує у Першій лізі, чи можна передбачити те, що у перспективі талановиті гравці "Надії-Прикарпаття" поповнюватимуть склад "Візи"? 
- Я думаю, що згодом вихованці "Надії-Прикарпаття" зможуть заграти не лише у "Візі-Втормі", а і в інших клубах Першої та Другої ліг, а також у Екстра-лізі. Все залежатиме від того, як ці гравці розвиватимуть свій футзальний талант.
 
 
- Раз ми вже заговорили про "Візу-Вторму", то хотілося б дізнатись: як зараз справи у цієї команди, і як вона готується до дебюту в Першій лізі? 
- Керівники нашого клубу вже дали підтвердження, що ми виступатимемо у Першій лізі. Дуже важливий момент – ми зберегли кістяк команди. Але у той же час ми ще не знаємо, як нам планувати підготовку до старту в Першій лізі. Річ у тім, що більшість гравців наразі грає у великий футбол, дехто навіть грає у Другій лізі. Тому, підготовка до матчів футзальної Першої ліги в нас буде трохи не така, як я хотів.
 
- У новому сезоні Івано-Франківськ буде представлений у Першій лізі аж трьома командами. Чи можна сказати, що це місто наразі переживає новий футзальний бум, подібний тому, коли "Ураган" ставав чемпіоном України? 
- Я думаю, що це дійсно буде футзальний бум. Одна команда гратиме в Екстра-лізі, ще три – у Першій лізі. А це означає, що у івано-франківських любителів футзалу буде вибір, куди і на кого піти. Водночас, я сподіваюсь, що це буде викликом і для інших івано-франківських команд, щоб вони прогресували та пробували свої сили на всеукраїнському рівні.
 
- "Візі-Втормі" по силах поборотися за призові місця у новому сезоні? 
- Дуже важко зараз сказати. Знову ж таки – враховуючи те, що ми почнемо повноцінну підготовку до сезону незадовго до його старту, то наразі важко ставити подібні задачі. У Першій лізі всі команди – міцні та цікаві, тому легко нам, як дебютантам, однозначно не буде. Тим не менш, будемо сподіватись, що нам буде до снаги поборотися за місце у плей-офф.  
 
 
- Іване Васильовичу, минулий сезон Ви розпочали у якості головного тренера "Урагану", але потім пішли у відставку. Як проаналізуєте той проміжок часу, який Ви були головним тренером основної команди "драконів", починаючи з 2014 року? 
- Однозначно, той проміжок часу, який я провів у якості головного тренера "Урагану", можна виділити переважно зі знаком "плюс". По-перше – ми створили боєздатний колектив. Учорашні дублери отримали дуже серйозний досвід, а деякі з них вже потроху стають лідерами основної команди. По-друге – в усіх турнірах, в яких "Ураган" брав участь – передсезонних, чемпіонаті та Кубку України – ми завжди грали до кінця. Майже в усіх матчах ми грали до останньої секунди, намагаючись здобути потрібний результат, особливо коли гра складалася не на нашу користь. По-третє – за цей час "Ураган" виховав багато гравців, які є кандидатами у національну та молодіжну збірні України. І це, я вважаю, є вагомим досягненням як клубу, так і Академії. З негативного відзначу хіба що розгромну поразку від "Енергії". Така команда, як "Ураган", не має права так програвати. Разом з тим, я дякую Богу за те, що доля надала мені можливість тренувати  "Ураган". За цей час я виріс як тренер, і тепер знаю, в якому напрямку маю рухатись далі.
 
- Чого, на Ваш погляд, не вистачило "Урагану" в минулому сезоні? 
- В принципі, все складалося непогано. "Ураган" непогано йшов. Можливо, зміна тренера не пішла на користь команді. Коли я подав у відставку, а президент "Урагану" Олександр Бубен її прийняв, то була надія, що це піде на користь. Це – перший фактор. Другим фактором я вважаю нестачу часу в нового наставника для втілення своїх ідей, і команді, вочевидь, було важко перебудуватись. Однак, я думаю, що впродовж міжсезоння тренерським штабом "Урагану" були зроблені висновки, і Максим Павленко зможе втілити у життя свої задумки, які, сподіваюсь, дадуть позитивний результат.
 
 
- Дивлячись зараз за грою "драконів" не у якості їх наставника, чи можете Ви сказати, чого вболівальникам слід чекати у сезоні 2017/2018 р. р. від оновленого "Урагану"? 
- Тут я би сказав, що не оновлений "Ураган", а оновлений тренерський штаб, який проводитиме свій перший повноцінний сезон, бо Максим Павленко прийняв команду посеред минулого сезону. Хоча у це міжсезоння повернувся Колток, а також прийшли три нових гравці, які молоді та голодні до перемог, та разом з тим – нинішній "Ураган" вже є досвідченим колективом, який цілком реально може позмагатися за медалі. Враховуючи те, що, на жаль, цього сезону в Екстра-лізі не гратиме "Локомотив", і те, що послабшала "Енергія", вважаю, що у підопічних Максима Павленка є великі шанси здобути один з комплектів нагород. Вірю, що так і буде!
 
22.08.2017 07:51