КОЛИ НІЧИЯ, ЯК ПЕРЕМОГА!

Ураган зробив камбек у другому матчі ¼ Кубка України проти ХІТа і вийшов у Фінал чотирьох.

Сьогодні до гри у Києві була прикута просто величезна увага усіх любителів українського футзалу, що, власне кажучи, підтверджують і статистичні показники. Повні трибуна столичного спорткомплексу ЗСУ та близько двох тисяч глядачів, які одночасно спостерігали за грою у прямому ефірі.

Ураган приїхав на матч-відповідь, маючи перевагу в один м’яч (гра вдома завершилася з рахунком 3:2 на користь Драконів), але, як правильно зазначив у інтерв’ю наш капітан, Андрій Федюк, в таких зустрічах перевага в один-два м’ячі майже нічого не значить. До речі, звітна гра це тільки підтвердила.

Обидві команди підходили до цього протистояння майже в оптимальних складах, хочу один з гравців ХІТа, Андрій Борсук, участі у матчі не приймав. Усі інші гравці були готові до вирішальної битви за вихід у наступний раунд.

Якщо домашній матч для підопічних Максима Павленка розпочався з двох швидких голів у ворота суперника, то у Києві вийшло з точністю до навпаки. Не дивлячись на той факт, що саме Дракони мали незначну перевагу на початку матчу, як мінімум, в кількості ударів по воротам суперника, забивали виключно Кабельники.

На 5-й хвилині матчу Микитюк втратив м’яч на лівому фланзі, пішла передача на Школьного, а той, в свою чергу, віддав п’ятою на Чепорнюка, який пробив у самісіньку дев’ятку воріт Кардаша – 1:0. Що цікаво – Чепорнюк і Тмєнов в 2011 році ставали чемпіонами України саме у складі Урагану.

Але повернемося до нашого матчу, в якому вже через хвилину рахунок змінився. На жаль, не на користь Урагану. Цього разу Журба відібрав м’яч на все тому ж лівому фланзі у Федюка, а потім точно пробив в дальній кут – 2:0. Максим Павленко в цій ситуації вирішив одразу взяти тайм-аут.

Ця хвилина допомогла Драконам прийти до тями, що призвело до збільшення моментів біля воріт Сухова. Двіч зі стандартів небезпечно пробивали Микитюк і Кордоба, але м’яч постійно влучав у гравців ХІТа. Але на 12-й хвилині матчу сталася чергова помилка в обороні… цього разу Кабельників. Федюк відібрав м’яч на чужій половині поля у Тмєнова, двічі обігрався в пас з Фаренюком, що дозволило Артему забити свій п’ятий м’яч у ворота ХІТа в цьому сезоні, і скоротити розрив у рахунку – 2:1.

Тим не менш, потім свої можливості забити мав і ХІТ. Спочатку Колесніков, дальнім ударом перевірив на «міцність» стійку воріт Драконів, а потім Борсук намагався п’ятою замкнути передачу Журби з правого флангу, але як слід по м’ячу не влучив. Дракони відповіли «гарматою» від Кордоби, але Сухов знову зіграв відмінно! В свою чергу, у складі Кабельників ніяк не міг заспокоїтися Колесніков, який знову пробив з дальньої дистанції, але цього разу Кардаш врятував Драконів. В решті-решт рахунок у першому таймі не змінився, і на перерву команди пішли за мінімальною перевагою ХІТа – 2:1.

Другий тайм, до речі, розпочався максимально вдало для Драконів. Не встигла закінчитися перша хвилина другої половини гри, як Федюк знову увімкнув максимальний пресинг, відібрав м’яч у Борсука, і відразу віддав на Кордобу, який розстріляв ворота Сухова – 2:2!

Далі – більше. Рахунок 2:2 вже влаштовував підопічних Максима Павленка, але ХІТ великими силами пішов вперед. Майже одразу Школьний міг забивати головою, але Кордоба, Ференюк і Кардаш, фактично втрьох, стали на заваді м’ячу.

Але і Ураган міг зміцнити свою перевагу, коли Фаренюк прострілював з правого флангу, а Когут, пробиваючи в один дотик, не влучив у ворота. Ще трохи згодом Когут знову опинився сам на сам з Суховим, але влучив у стійку. Асистував, до речі, знову Фаренюк.

Взагалі неозброєним оком було видно, що напруга просто витає у повітрі. Команди не жаліли одна одну в контексті фізичної боротьби, а в одному з епізодів навіть виник мікро-конфлікт між Федюком і Журбою, але обидва гравці досить швидко потиснули один одному руки.

Повертаючись до гри зазначимо, що в одному з контр випадів Драконів вже Когут вивів на «побачення» з Суховим Фаренюка, але Артем у площину воріт не влучив. Звичайно, чим менше часу залишалося до завершення матчу, тим більше моментів відбувалося біля воріт Кардаша. Це був справжній «час Кардаша», адже Володимир постійно рятував Драконів від пропущених голів!

За чотири хвилини до завершення матчу ХІТ розпочав гру 5 проти 4, влаштувавши справжню облогу воріт Кардаша. Володимир відбивав, відбивав і знову відбивав. Більше того, в одному з епізодів Кардаш міг забити ударом від власних воріт, але останній дотик до м’яча здійснив Федюк, який не влучив у ворота. Трохи раніше міг знімати усі питання, щодо переможця цієї дуелі Кордоба, але Роман, пробиваючи у порожні ворота, влучив у поперечину.

Тим не менш, Ураган витримав останні секунди матчу, який завершився нічиєю 2:2, яку можна вважати перемогою, адже за підсумком двох матчів саме Ураган крокує далі!

Склади команд:

ХІТ (Київ): Іваняк, Сухов – І. Борсук (к), Чепорнюк, Журба, Колесніков, Школьний, Педяш, Тмєнов, Корнійчук, Жук.

Головний тренер: Дмитро Шувалов

Ураган (Івано-Франківськ): Кардаш, Колток – Федюк (к), Кордоба, Когут, Фаренюк, Микитюк, Лебідь, Цілик, Абакшин,  Лисенко, Шеремета.

Головний тренер: Максим Павленко