МАКСИМ КАРАГОДІН: "ШОТУРМА ЦІЛКОМ РЕАЛЬНО МІГ ОПИНИТИСЯ У БАРСЕЛОНІ"

Один з найвідоміших футзальних агентів - в інтерв'ю UA-Футбол

Один з найбільш відомих (якщо не самий відомий) футзальних агентів України Максим Карагодін в ексклюзивному інтерв'ю UA-Футбол поділився своїми думками про ситуацію з чемпіонатом України, причини підвищеної трансферної активності в літнє міжсезоння і про те, чому футзальних агентів набагато менше, ніж футбольних.

- Максим, скажіть, як Ви можете оцінити нинішнє трансферне міжсезоння в українському футзалі?
- В цьому році літній трансферний ринок у футзалі виявився надактивним. Безумовно, тут одним з головних чинників була нестабільна фінансова ситуація в країні. На сьогоднішній день майже всі клуби зіткнулися з фінансовими проблемами. Стабільністю відзначився лише чемпіон України - харківський "Локомотив".

- Більшість представників Екстра-ліги вирушила шукати щастя в країни ближнього зарубіжжя. Скажіть, чому гравцями з чемпіонату України не цікавляться клуби з Центральної і Західної Європи?
- Тут все відразу взаємопов'язано: кілька складних питань. Якщо взяти сильні чемпіонати, такі, як Іспанія та Італія, то там проблеми з лімітом: дозволено лише два легіонери не з єврозони. В інших чемпіонатах видача дозволу на роботу виявляється складним питанням для клубів.

- Але як Ви вважаєте, в найближчому майбутньому це стане можливим?
- Я сподіваюся на це, хоча у мене були пропозиції з Європи для Петра Шотурми та Євгена Валєнка.

- Якщо не секрет: хто саме цікавився цими гравцями?
- Не секрет. По Шотурмі вів переговори з "Барселоною", а Валєнком цікавився хорватський "Спліт".

- З "Барселоною" не вийшло через зазначені Вами причини, або вже тоді було відомо, про перехід Батерії?
- У мене був діалог з Марком Кармоною про Петра ще на чемпіонаті Європи в Антверпені, він вже тоді проявив інтерес. В червні ми відновили діалог, і однією з основних умов з боку "Барси" був тренувальний збір з другою командою, оскільки вона збирається на місяць раніше основи. Прямо кажучи, вони хотіли зробити перегляд. Але Петра це ніяк не злякало і не відштовхнуло, і ми були готові рухатися далі. Загалом, багато можна говорити... Не домовилися...

- А потім відбувся перехід в "КПРФ", який у вітчизняній пресі наробив багато шуму. Скажіть, як вийшов такий варіант?
- Шотурмою цікавилися п'ять клубів, і кожен запропонував свої умови. На наш погляд, "КПРФ" був кращим варіантом для продовження кар'єри. На той момент про назви клубів ніхто не замислювався. Ми ніяк не шкодуємо про свій вибір, так як підхід і професіоналізм персоналу клубу - на дуже високому рівні.

- Що потрібно для того, щоб українськими футзалістами цікавилися в Західній Європі? Успішний виступ у Кубку УЄФА і в збірній або щось ще?
- Тут все те ж саме, як і у футболі: є результат на євроарені - є інтерес. Якщо б збірна пройшла Португалію на Євро-2014, то всі роз'їхалися по Європі. Це суто моя думка.

- До недавнього часу український чемпіонат входив в п'ятірку провідних футзальних чемпіонатів у Європі. Переходи провідних гравців в інші чемпіонати можуть позначитися на рівні внутрішніх змагань?
- У минулому сезоні наш чемпіонат зробив два кроки вперед, з'явилися дуже сильні легіонери. У цьому - чотири кроки назад, оскільки наш чемпіонат покинули усі легіонери і провідні гравці збірної України. Винятком є лише "Локомотив". На мій погляд, вони стали ще сильніше, і сподіваюся, що клуб покаже високий результат на євроарені

- Чи зможе в найближчому майбутньому чемпіонат України повернути собі втрачені позиції?
- Думаю, знадобиться як мінімум два сезони, але це за умови, що обстановка в країні стабілізується найближчим часом.

- Зараз ми на прикладі "Урагану" бачимо, що місця гравців, які пішли з команди, зайняли вчорашні дублери. Можна говорити про те, що клубам вже зараз варто звернути увагу на молодих гравців?
- На молодь, варто дивитися завжди, але футзал такий вид спорту, в якому досвід відіграє значну роль.

- Максим, скажіть, як зараз справи у футзальному світі з агентами? Адже ми про футзальних агентів знаємо не так багато, як про футбольних.
- У футзалі все набагато простіше. Є близько десяти агентів працюють на належному рівні, які в підсумку і забезпечують весь футзальний світ висококласними гравцями. Ми всі один одного знаємо, радимось, допомагаємо і підказувати один одному в потрібний момент. Усі працюють дуже коректно. Особливої конкуренції немає.

- В Європі футзальні агенти - відомі люди?
- Навіть і не знаю, як відповісти на це питання... Футзал не користується такою популярністю як футбол, тому й агенти відомі лише в певних колах.

- Але при цьому УЄФА нині намагається зробити футзал більш популярним, ніж раніше.
- Я так не вважаю. Якщо б УЄФА дійсно старався, то цей вид спорту був би на зовсім іншому рівні.

- Що, на Вашу думку, потрібно зробити для того, щоб футзал став більш популярним в Європі?
- Ні для кого не секрет, що якщо футзал стане олімпійським видом спорту, то одразу все зміниться.

- Це буде можливим в найближчі роки?
- Всі чекають і мріють про це з року в рік, але дива не трапляється. Нічого не можу сказати з цього приводу.

- Наскільки я знаю, зараз все йде до того, щоб у великому футболі заборонити інститут агентів. Як Ви вважаєте, якщо таке станеться, не перейдуть відомі агенти з футболу у футзал?
- Я не думаю, що це буде великою проблемою для агентів. Все як працювали, так і будуть працювати. Ліцензії для всіх однакові, вони не поділяються на футбольні і футзальні. Кожен працює там, де йому більше подобається.

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, спеціально для UA-Футбол.

17.08.2014 14:55