МОЛОДІЖНА ЗБІРНА: БОЙОВА НІЧИЯ І МІНІМАЛЬНА ПОРАЗКА В ІРАНІ

Українська "молодіжка" провела два міжнародні матчі в Тегерані + ВІДЕО, + ФОТО

30-31 січня молодіжна збірна України з футзалу провела у Тегерані два товариські поєдинки з іранською "молодіжкою". Перший матч для більшості гравців нашої команди став міжнародним дебютом, не дивлячись на статус товариського поєдинку. Гра відбулася у просторому спортзалі одного з місцевих університетів, щоправда до тарафлексового покриття "синьо-жовтим" вдалося пристосуватися не одразу.

Іранці, на правах господарів, розпочали з активного пресингу, намагаючись забити швидкий гол. Підопічні Віталія Одєгова вистояли під цим натиском суперника і самі вдалися до конструктивних дій. Однак, у кількох епізодах українцям, особливо при завершенні атак, явно не таланило саме через незвичне покриття. Шанси відкрити рахунок втратили Кефа і Пелех, а на останньому рубежі у "синьо-жовтих" вдало діяв Войтович.

Втім, на 13-й хвилині після потужного удару Карімі кіпер "Енергії" відбив м'яча майже перед собою, де першим на добиванні виявився Кадходаї. Українці "проковтнули" цей пропущений гол і з подвоєною енергією пішли вперед. Хороші нагоди зрівняти рахунок втратили Горбатий і Чеберяк. Згодом вдало увійшов у гру Микитюк, і наприкінці тайму "ураганівська" четвірка затисла іранців на своїй половині майданчику, однак забити "гол у роздягальню" нашим не вдалося.

Зробивши правильні висновки у перерві, на другий тайм українська "молодіжка" вийшла раніше від суперників і дуже активно провела п'ятихвилинку. Свої стовідсоткові нагоди відзначитись змарнували Радевич, Пелех, Микитюк, Кефа. Іранський голкіпер продемонстрував справжні дива реакції, витягуючи, здавалося б, "мертві" м'ячі. Самі ж господарі кілька разів втікали у небезпечні контратаки, тож і Войтовича вистачало роботи на останньому рубежі.

Все ж в середині тайму українцям вдалося забити, причому двічі. Спершу вихід три в два чітко реалізували Горбатий з Пелехом, а за хвилину "ураганівська" четвірка класно втекла у швидку контратаку, і після флангового навісу від Микитюка красивим ударом головою з п'яти метрів Пелех оформив дубль і вивів "синьо-жовтих" вперед.

Після тайм-ауту іранці пішли вперед, створивши кілька небезпечних моментів. Однак з контратак завершилась передачою по центру, і на 34-й хвилині Реза Карімі реалізував вихід сам на сам. Окрилені успіхом господарі і надалі продовжити атакувати, і тут же всю свою майстерність продемонстрував Войтович. Наприкінці поєдинку наш голкіпер чотири рази просто виручив команду. На останній хвилині вирвати перемогу могли обидві команди. Зокрема, за 40 секунд до сирени іранці з гострого кута поцілили у стійку воріт, а завершилася гра кількома поспіль "стандартами" від українців, однак забити переможний гол не судилося.

Товариський матч
30.01 ІРАН U-21 - УКРАЇНА U-21 - 2:2 (1:0)
Іран: Ростамі - Резапур, Лотфі, М. Карімі, Кадходаї - Джамех, Ебрахімі, Хейдарі, Кахремані - Хані, Фаал, Х. Р. Карімі. Не грали: Шахбазі, Шаріфіян.
Україна: Войтович - Кефа, Пелех, Горбатий, Воронцов - Мороховець, Радевич (к), Чеберяк, Паутяк - Виставний, Зеленкевич, Микитюк, Карбула. Не грав: Левандівський.
Голи: Кадходаї (13), Х. Р. Карімі (34) - Пелех (30, 31).

Другий товариський матч з іранськими однолітками українська "молодіжка" розпочала фактично без розвідки. До жорсткого пресингу наша команда була готова, а з появою на майданчику другої четвірки біля воріт суперника стало дуже гаряче. На третій хвилині Карбула мав дві реальні нагоди, щоб забитим м'ячем зробити собі подарунок до 20-річчя, але на заваді став воротар іранців. За лічені секунди вже Чеберяк "пробачив" господарів майданчику. Стартова активність "синьо-жовтих" таки втілилася у гол: на 5-й хвилині Горбатий прямим ударом зі штрафного метрів з десяти відкрив рахунок - 0:1.

Надалі підопічні Віталія Одєгова намагалися розвинути свій успіх, а іранці сконцентрувалися на своїй половині, сподіваючись на швидкі контратаки. Одна з них і завершилася проходом Кахремані правим флангом і точним ударом у дальній кут - 1:1. Одразу після цього Радевич міг виводити українців вперед, але м'яч по-зрадницьки просвистів біля стійки воріт. На 15-й хвилині збірна Ірану організувала хорошу позиційну атаку, Левандівський парирував підряд кілька ударів, однак "другим темпом" Мехді Карімі таки зумів пробити нашого голкіпера - 2:1.

"Синьо-жовті" не опустили руки, створивши пару непоганих моментів. Після діагональної передачі Воронцов на дальній стійці з метра поцілив у воротаря. А після флангового прострілу від Пелеха вже Чеберяк змарнував чудову нагоду, банально не влучивши по м'ячу перед порожнім кутом воріт. Після перерви наша "молодіжка" продовжила атакувати. На старті другого тайму Горбатий впритул "розстрілював" воротаря, але Ростамі вийшов переможцем у цій дуелі. Згодом кіпер іранців парирував постріл від Радевича, а ще через кілька хвилин після розіграшу штрафного Микитюк пробивав з п'яти метрів - воротар знову виручив господарів.

Дуже гарячою видалась 35-а хвилина, впродовж якої обидві команди мали шанси змінити цифри на табло. Кефа головою прокинув над воротарем, але влучив у поперечину. А згодом блискуче діяв вже Левандівський, двічі рятуючи ворота після швидких контрвипадів іранців. За три хвилини до фінальної сирени Мороховець вийшов на майданчик п'ятим польовим. Українці довго розігрували м'яча, кілька разів прострілювали з флангів, але не вистачало точного завершального удару. На 38-й хвилині поперечина прийшла вже на допомогу "синьо-жовтим", а далі черговий сейв видав кіпер Ірану, якимось дивом витягнувши м'яча з нижнього кута після удару Пелеха. Українці до самого кінця намагалися врятувати гру, однак цього разу банально не пощастило.

31.01 ІРАН U-21 - УКРАЇНА U-21 - 2:1 (2:1)
Іран: Шахбазі - Резапур, Лотфі, Кадходаї, Кахремані - Фаал, Х. Р. Карімі, М. Карімі, Хані - Ебрахімі, Хейдарі. Не грали: Ростамі, Шаріфіян, Дхамех.
Україна: Левандівський - Виставний, Пелех, Микитюк, Горбатий - Зеленкевич, Радевич (к), Карбула, Чеберяк - Паутяк, Воронцов, Кефа, Мороховець. Не грав: Войтович.
Голи: Кахремані (11), М. Карімі (15) - Горбатий (5).