МОЛОДІЖНА ЗБІРНА: ДВІ ПЕРЕМОГИ «СИНЬО-ЖОВТИХ» У СЛОВАЧЧИНІ

Українська "молодіжка" завершила сезон на мажорній ноті + ВІДЕО

21-22 травня молодіжна збірна України провела два товариські матчі зі словацькими однолітками. Не дивлячись на те, що "синьо-жовті" прибули до Кошице не у повному складі без чотирьох гравців "Сокола", все ж підопічні Віталія Одєгова зуміли здобути дві перемоги. Зокрема, перший матч транслювався по місцевому телебаченню і зібрав непогану аудиторію. Принаймні, на центральній трибуні "Мульті Хала Арени" було багато людей. Тобто, підтримка словацьким молодим футзалістам була більш-менш забезпечена. Однак, українці на це не зважали, що показав початок матчу.

Фактично зі стартових хвилин українці стали прибирати ініціативу до своїх рук, змушуючи своїх візаві працювати якомога більше в обороні. По такій грі здавалось, що забитий гол "синьо-жовтих" - справа часу. Але м’яч довгий час не летів у ворота Кушніра. Хоча відзначимо, що у обох наших четвірок були непогані моменти. Більше того - за підсумками перших двадцяти хвилин гри наші футзалісти переважали своїх опонентів у кількості створених моментів. Все ж, реалізація підводила українців. До того ж, варто відзначити, що і словаки мали кілька небезпечних моментів. Так, міг нашу команду покарати за помилку при переході з оборони до атаки Югас, а Левандівський врятував нашу команду від голу після гарматного удару Оштрака зі штрафного. Однак, щастя посміхнулося все-таки нашій команді. Карбула класною передачею знайшов Мороховця, а той спокійно переграв Кушніра - 0:1.

Після цього словаки іноді випускали п’ятого польового, але українці грамотно захищались і, до того ж, примушували своїх візаві помилятися. Щоправда, покарати за ці помилки не виходило, хоча якщо взяти ті моменти, які були у наших хлопців після екватору першого тайму, то рахунок мав би ще до перерви ставати як мінімум 3:0 на користь "синьо-жовтих".

З початком другого тайму словаки трохи активізувались, і у Левандівського додалось роботи. Однак, голкіпер "Урагану" та української збірної виручав у цих епізодах. А трохи ближче до середини другого тайму українці створили кілька небезпечних контратак. Зокрема, Горбатий двічі виводив на ударну позицію Кефу. Мав момент і сам Горбатий. А найнебезпечніших епізод записав на свій рахунок Пелех, який влучив у поперечину воріт Ганаковича. Втім, вже у наступній атаці наш капітан забив свій гол, подвоївши перевагу "синьо-жовтих".

Після цього словаки почали грати вп’ятьох, і цей елемент гри у них почав виходити трохи краще, ніж у першому таймі. Але українці тримали рахунок 2:0 на свою користь. Однак, на 37-й хвилині вони не втримали Несторіка, який відквитав один м’яч. Словацькі футзалісти одразу пішли рятувати матч, і той же Несторік міг забивати вдруге. Однак, цього разу щастя було на боці "синьо-жовтих". До того ж, на останніх секундах м’яч був у підопічних Віталія Одєгова, і це допомогло втримати нехай і мінімальний, але переможний результат - 2:1 на користь молодіжної збірної України.

Товариський матч
21.05 СЛОВАЧЧИНА U-21 - УКРАЇНА U-21 - 1:2 (0:1)
Словаччина: Кушнір (Ганакович, 30) - Югас, Матейов, Несторік, Оштрак -  Гудачек, Пехі, Туек, Кофчак - Балаж.
Україна: Левандівський - Микитюк, Горбатий, Пелех-к, Кефа - Чеберяк, Пархоменко, Карбула, Морховець - Цілик.
Голи: Несторік (37) - Мороховець (10), Пелех (34).
Попередження: Пехі (27).

У другій грі словаки хотіли взяти реванш за недільну поразку. Тож наставник господарів Ян Яник вирішив трохи змінити стартову четвірку, випустивши в ній одразу трьох універсалів - Гудачека, Пехі та Прохадску. Місце у воротах було довірене Ганаковичу. Що стосується Віталія Одєгова, то він ніяких змін не робив. В принципі, якщо враховувати той факт, що наша збірна і так приїхала у Кошице в неповному складі, це очікувалось.  

Бажання словаків узяти реванш було видно по перших хвилинах. Господарі намагалися грати швидше та за рахунок командної швидкості створювати загрозу біля воріт Левандівського. Хоча по-справжньому небезпечно біля воріт збірної України ставало, коли "синьо-жовті" помилялися при виході з оборони до атаки. І в цих епізодах варто віддати належне нашому голкіперу. Хоча не слід казати, що українці тільки і робили, що захищались. Просто в дебюті гри у діях підопічних Віталія Одєгова було багато невпевненості, яка виливалась у неточні передачі. Можливо, українці просто не увійшли одразу у гру. Але згодом вони зусиллями Горбатого, Пархоменка та Мороховця стали робити перші натяки на загострення біля воріт Ганаковича. Однак, до серйозних ударів у ствір воріт словацької збірної не доходило.

Однак, перший гол у цьому матчі організували саме українські футзалісти. На 12-й хвилині "ураганівська" четвірка створили контратаку, і Кефа видав пас Пелеху на порожні ворота - 0:1. Цей гол, звісно, мав змусити господарів майданчику діяти жвавіше. Але і українці стали грати більш впевнено, і біля воріт Ганаковича вже частіше стали з’являтись небезпечні моменти. А на 15-й хвилині рахунок став 2:0 на користь "синьо-жовтих". Микитюк обікрав суперника, вийшов на побачення і холоднокровно його переграв.

Після цього тренерський штаб словацької "молодіжки" теоретично мав би піти з п’ятим польовим ще по ходу першого тайму, як це було напередодні. Однак, цього не сталося. Більше того - словаки навіть створили кілька моментів біля воріт Левандівського у рівних складах. Але відзначитися їм не вдалося. Зате вдалося відзначитись Чеберяку, який забив майже у такому ж стилі, як і Микитюк: обікрав суперника, вийшов на побачення з Ганаковичем і забив. 3:0 - саме з таким рахунком на свою користь збірна України пішла на перерву.

Після того, як гра поновилася, українці могли збільшити свою перевагу до 4:0, але Кефа змарнував вигідний момент. Після цього в українців було ще кілька моментів, але потім вони спонтанно почали грати за рахунком, сподіваючись, що словаки підуть вперед і будуть розкриватись. Дійсно: словаки стали діяти гостріше, але всі їх зусилля були марними, оскільки вдало у воротах діяв Левандівський. А коли і голкіпер не міг виручити, то підстраховував Пелех. Принаймні, у двох епізодах капітан української "молодіжки" рятував наші ворота від голу.

В середині другого тайму Віталій Одєгов почав випускати Мороховця п’ятим, і це призвело до того, що українці стали більше контролювати м’яч. Більше того - вони мали кілька нагод для взяття воріт Карпяка. Однак, цей голкіпер, на відміну від Ганаковича, не пропускав. Своїм розіграшем зайвого словаки почали відповідати за три хвилини до кінця матчу. Втім, забити бодай би "гол престижу" господарям не вдалося. Отже, молодіжна збірна України у двох матчах обіграла словацьких однолітків, і завершила сезон на мажорній ноті.

Товариський матч
22.05 СЛОВАЧЧИНА U-21 - УКРАЇНА U-21 - 0:3 (0:3)
Словаччина: Ганакович (Карпяк, 21) - Гудачек, Матейов, Пехі, Прохадска - Оштрак, Несторік, Турек, Балаж - Кофчак, Лайш.
Україна: Левандівський - Горбатий, Пелех-к, Микитюк, Кефа - Чеберяк, Пархоменко, Цілик, Мороховець.
Голи: Пелех (12), Микитюк (15), Чеберяк (20).
Попередження: Матейов (8), Лайш (40).

За інформацією офіційного сайту АФУ

22.05.2017 23:59