ТАРАС ВОНЯРХА: «МОЛОДІ ІВАНО-ФРАНКІВЦІ ПОМІТНО ПРОГРЕСУЮТЬ»

Екс-наставник "Енергії" і "Урагану" - про підсумки півфінальних серій Екстра-ліги

Капітан збірної України зразка 1996-го року, бронзового призера чемпіонату світу, екс-наставник "Енергії" і "Урагану" Тарас Вонярха - про підсумки півфіналів чемпіонату України та глобальні проблеми цьогорічного турніру.

"ЛОКОМОТИВ" - "ЕНЕРГІЯ" (3:0 в серії)
- Чесно кажучи, ці команди повинні були зустрітися у фіналі. Навіть незважаючи на програш у цій серії, "Енергія" мені більше сподобалася, ніж "Локомотив". Харківська команда стоїть осібно в чемпіонаті України, оскільки на сьогоднішній день це єдиний клуб, який зберіг кістяк. Причому у складі харків'ян виступають футзалісти, які представляють в основному нашу країну на міжнародній арені. А досвід, як відомо, вирішує все. Так, львів'яни виглядали цікавіше в цій серії. Але для того, щоб вигравати, треба забивати. От як раз холоднокровності в завершальній стадії гравцям "Енергії" не вистачало. І якщо відверто, воротарі "енергетиків" пропускали необов'язкові м'ячі.

"СПОРТЛІДЕР+" - "УРАГАН" (3:2 в серії)
- Рівень чемпіонату України такий, що на місці цих команд цілком могли грати і "Титан-Зоря", і "ЛТК". Тому нічого дивного, що це протистояння так затягнулося. У парі все вирішило те, що "Спортлідер+" в цьому складі виступає вже пару сезонів. І зіграність в ключових моментах вирішила багато. Не розумію, як в останній грі у Хмельницькому господарі, ведучи в першому таймі 4:1 і втративши ще кілька моментів, примудрилися довести в підсумку матч до серії пенальті.

І все ж хотів би відзначити роботу головного тренера "Урагану" Івана Скіцка. Незважаючи на помилки, молоді гравці івано-франківців помітно прогресують. Це видно в першу чергу за розіграшами стандартних положень. Коли я працював в Івано-Франківську, то від мене надходила пропозиція керівникам клубу витратити пару сезонів для обкатки молодих гравців, щоб "Ураган" грав своїми вихованцями і як можна менше запрошував легіонерів. Але в той момент керівництво обрало інший шлях. І радий, що, зрештою, сталося все так, як і повинно було статися.

- Кого з гравців у цьому чемпіонаті Ви хотіли б виділити?
- Зі "стариків" не хочеться когось виділяти, тому як не вони прогресують, а чемпіонат регресує. А от серед молоді є кілька перспективних хлопців. Але говорити про них ще рано.

- Для Вас як захисника, які, насамперед, видно помилки в оборонних діях українських команд?
Насамперед в очі впадає те, що при обороні футзалісти часто втрачають своїх візаві. Нерідко голи в чемпіонаті влітають після того, як форвард вільним опиняється на дальній штанзі. І йому залишається просто підставити ногу. Іноді у мене таке відчуття, що в обороні гравці просто дивляться футзал. Вірніше дивляться спочатку на м'яч, а потім на того, за ким вони повинні стежити в даний момент. Дуже слабка підстраховка. Четвірка, що захищається, не вміє "передавати" суперника. Гравець, який повинен номінально керувати обороною, сам провалюється і дозволяє розстрілювати ворота мало не з лінії штрафної.

Також хотів би відзначити, що команди погано розбираються, як виконувати жорсткий пресинг і як виходити з-під нього. Не кажучи вже про те, щоб варіювати різні схеми залежно від ситуації на майданчику. Загалом, в тактичному плані суцільні проблеми. Але це не дивно, в більшості команд грає молодь. Їй доводиться освоювати ази футзалу по ходу чемпіонату.

Сергій ЧАЙКА, Футбол-Рев'ю

13.05.2015 09:56