ВИХОВАНЦІ АКАДЕМІЇ НФК «УРАГАН» - НА ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЗМАГАННЯХ

11-річні "ураганівці" взяли участь у турнірі "Challenge Cabieces" (Франція) + ФОТО

В Академії НФК "Ураган" сезон якраз в розпалі, а це означає, що вихованці вчаться азам футзалу, вправляються в майстерності та беруть участь у різноманітних змаганнях. Тішить те, що з’являється можливість випробувати свої сили не лише в Україні, а й за її межами. Цього разу міжнародне змагальне турне провели 11-річні "ураганівці", які взяли участь у грандіозному турнірі у Франції .

"Challenge Cabieces" - найбільші футзальні змагання Франції, який проводяться клубом "La Mygale" для вікової категорії U-11. Практично всі школи країни мають за честь представити тут своїх вихованців. Цьогорічний 27-ий за ліком турнір став найбільш масштабним - на вікенд 11-12 лютого в місто Альбі приїхало 96 команд із всіх куточків Франції. Серед учасників й іноземці - команда Академії НФК "Ураган" з України.

Директор "ураганівської" Академії Володимир Слободян каже, що насамперед вразила чисельність турніру. Слід зауважити, що змагання об’єднали дітей лише одного віку, а це майже 800 учасників. Кількісний склад команди не перевищує 8 осіб, а це говорить про те, що всі гравці команди задіяні у змаганнях. Змагання проводились за міні-футбольними правилами, які більше нагадували футзал ніж футбол. Новинкою був формат гри - один тайм - 8 хвилин "брудного часу" без тайм-аутів.

"До цього треба було звикнути, але в тому й головний досвід даного турніру - розпочинати боротьбу за перемогу з першої секунди і якнайшвидше адаптуватися до гри. Всіх учасників поділили на 12 груп, тому на першому етапі нас очікували матчі у своїй "вісімці". Далі в залежності від турнірного становища команди ділилися на ліги. Ми потрапили у "Бронзову", і змогли дійти до фіналу де після розіграної нічиї - 1:1 - поступилися в серії пенальті. Особливістю виявилось також те, що 6-метрові пробивають до першого не забитого м’яча. Вразило також те, що французькі діти не зациклені на результаті, і навіть, коли програють, то не втрачають оптимізму, радості від гри. А от наші діти виявились менш стійкі психологічно. Але загалом все дуже сподобалося. Атмосфера дуже привітна", - розповів Володимир Слободян.

Варто відзначити, що турнір в Альбі став кульмінацією дев’ятиденного турне "ураганівців", адже перед офіційними змаганнями вихованці Академії провели 6 товариських матчів. До речі, два із них були із однолітками ФК "Тулуза". Володимир Слободян зізнається, що це дуже цінний досвід, адже 11-річні суперники вразили рівнем підготовки, показали малюнок гри і тактичну грамотність.

Задоволені футзальним спілкуванням з французами й самі вихованці. Нестор-Денис Вовчок розповідає, що емоцій дуже багато - і від країни, і від турніру. "Це моя перша поїздка, тому я дуже задоволений. Трошки засмучений, що не перемогли і не привезли в Україну кубок. Відчував, що участь у турнірі - це дуже відповідально, бо представляли закордоном не лише свій клуб, а й всю Україну", - каже Нестор.

Мама хлопчика, Тетяна, додає, що рада за сина. "Він на емоціях ще кілька днів після приїзду ходив. Такі поїздки потрібні дітям, бо найголовніше те, що діти більше згуртовуються, знайомляться з ровесниками з інших країн, вчаться чомусь новому". А Нестор зізнається, що наступна мрія - Іспанія…

Тож, хто знає, які далі вершини підкорюватимуть вихованці "Академії"? Мабуть, далі буде… Бо в Академії НФК "Ураган" мрії стають реальністю…


 

Теги: 
24.02.2017 18:46