ЄВРО-2018: ФРАНЦІЯ - АЗЕРБАЙДЖАН - 3:5, РУМУНІЯ - УКРАЇНА - 2:3

Огляд матчів 4-го ігрового дня чемпіонату Європи + ВІДЕО

Другого лютого дебютанту футзального Євро і головній несподіванці початку чемпіонату, збірної Франції, належав ще один серйозний іспит, котрий приймала збірна Азербайджану. Азербайджанці зобов'язані були з усією серйозністю підійти до свого дебютного матчу в Любляні. Те, що недооцінювати французьку команду небезпечно, на собі випробувала збірна Іспанії. Хоча її головний тренер Хосе Венансіо Лопес і заперечував, що його футболісти недооцінили суперника.

Вже до 30-й секунді збірна Азербайджану організувала дві небезпечних атаки. У першій з них Арун відбив удар Боліньї, а в другій, після його ж удару, м'яч влучив у захисника. Азербайджанці сигналізували, що була гра рукою, але арбітри на це не звернули уваги. А в цілому, початок вийшов передбачуваним - Франція відразу ж сконцентрувалася на обороні, але це не дозволило уникнути швидко пропущеного гола. На 3-й хвилині після дальнього удару Фінео Болінья в межах штрафного вдало підставив ногу, і це було повною несподіванкою для голкіпера збірної Франції.

Картинка змінилася моментально - Франція приступила до активних атак, заробила штрафний, і Гусейнлі довелося вступити в гру, відбиваючи удар Н'Галя. Не сказати, що французи створювали серйозний тиск на ворота Гусейнлі, але, тим не менш, рахунок зрівняли. На 7-й хвилині після дальнього удару Н'Галя голкіпер азербайджанців пізно зреагував на м'яч, який над головою залетів у ворота.

І знову зміна декорацій - Азербайджан в атаках. Близько до володінь Аруна підібратися було складно, довелося покладатися на дальні удари, але з точністю були проблеми. А на 12-й хвилині таки вдалося зіграти поблизу воріт, але удар Боліньї з трьох метрів з гострого кута влучив у голкіпера. Від Боліньї і йшла вся основна загроза - незабаром, зігравши з партнером в стінку, гравець збірної Азербайджану сильно пробив низом, і Арун в шпагаті встиг зупинити м'яч.

За 3.42 до сирени головний тренер Азербайджану Алесіо вирішив загострити, і Вассура вийшов на майданчик у воротарській футболці. Була швидко проведена атака з ударом, але Арун був на чеку, так що Вассурі довелося повертатися на лаву запасних. Ближче до кінця тайму французи перевели гру в середину майданчика, і суперники за нічийного рахунку пішли на перерву.

Другий же тайм почався фактично з рахунку 2:1 - Франції вистачило п'яти секунд, щоб вийти вперед! Мохаммед, прийнявши м'яч на лівій бровці, сильно пробив, і Гусейнлі зіграв не кращим чином. Однак, як це було у французів і з Іспанією, попереду вони були недовго - при стандарті оборона в штрафний упустила Болінью, і той своїм шансом скористався сповна. Більш того, через хвилину Болінья оформив перший на чемпіонаті Європи хет-трик, коли Азербайджан класно провів контратаку "3 в 2".

Два швидкопропущених м'ячі кілька підкосили збірну Франції, і якби не Арун, рахунок б швидко виріс. А так, обмежилося одним голом - на 29-й хвилині Кардозо ідеально пробив вліт низом з 13-ти метрів після закидання з кутового. Два м'ячі переваги - це було вже солідно, і хоча Франція активно відновила атаки, але м'яч не летів у ворота. На 32-й хвилині Н'Галя теж зльоту пробив справа - Гусейнлі пощастило, що м'яч пролетів в сантиметрах від дальньої стійки.

Час минав, наставнику збірної Франції П'єру Жакки потрібно було щось робити, і за 4.27 до фінальної сирени Мохаммед вийшов п'ятим польовим. Майже хвилину французи просто катали м'яч. Потім ще одну ... Поки не подарували м'яч Едуардо, і той акуратно відправив його в порожні ворота. Збірна Франції продовжувала грати з п'ятим, і на останній хвилині Мухудін відіграв ще один м'яч.

3:5 - після подвигу зі збірною Іспанії на ще один суперматч Франції просто не вистачило. Теоретично вона ще в грі, але шанси пробитися в плей-офф дуже примарні. А, тим часом, збірна Азербайджану стала другим чвертьфіналістом чемпіонату Європи.

ФРАНЦІЯ - АЗЕРБАЙДЖАН - 3:5
Н'Галя (7), Мохаммед (21), Мухудін (40) - Болінья (3, 23, 24), Кардозо (29), Едуардо (38)

1

Фінальний турнір чемпіонату Старого Світу для української збірної почався з матчу проти румунської команди. На перший погляд фаворит у цій парі був відомий заздалегідь. Однак в європейському футзалі відбувається незворотний процес вирівнювання класності суперників, так що недооцінка могла стати фатальною помилкою.

Савіо, Паулу Феррейра, Феліпе Олівейра ... Так, всі ці хлопці з бразильськими та португальськими корінням, але сьогодні вони представляли Румунію. Сам факт наявності у суперника натуралізованих гравців робив цей матч непередбачуваним.

Поєдинок розпочався з гострого прориву румунів, ось тільки в дальній кут Савіо не влучив. Українці гру почали акуратно, здалося, що повсюдна обережність заважала розвивати комбінації. Дальні удари нечасто виходили точними. Запам'ятався гольовий шанс у Хамдамова. Він з центрального сектора атаки пробив сильно, ось тільки неточно. На кінець стартової п'ятихвилинки "сині" вже мали помітну ігрову перевагу. "Жовті" оборонялися і чекали на свій шанс.

На жаль, перший м'яч на 5-й хвилині влетів у сітку українських воріт. Після перехоплення в центрі майданчика Савіо просунувся вперед, підробив м'яч і пальнув у ближній кут. Захисники суперника не зупинили, воротар не виручив, маємо дефіцит в один гол. Відігратися по гарячих слідах не дозволив воротар. Тоніца красиво парирував м'яч після удару Шеремети.

Вже на 8-й хвилині Румунія раптом перейшла на гру в п'ять польових, і в першому ж, нехай і хаотичному підключенні Стойки з обов'язками голкіпера м'яч потрапив в нашу поперечину. Тут же Іваняк ціною жовтої картки (за гру руками за межами воротарського) не дозволив забити Савіо. Другий вихід Стойки в чорній футболці був спрямований на стримування. Україна вимушено грала в обороні. На жаль, на 11-й хвилині в результаті контратаки рахунок став 2:0. Ігнат після флангової передачі Паулу Феррейри переграв Іваняка один на один. Олександр Косенко взяв тайм-аут, щоб поговорити з підопічними.

Звичайно, була потрібна творча гра попереду, але проблеми в обороні продовжували тягнути якорем на дно. На 14-й хвилині наша команда провела багатоходівку, в кінці якої Шотурма підсік м'яч, який полетів повз воротаря, але і повз ворота. В цей час Румунія грала без Савіо, якому прикладали холод до ноги, а він кривився від болю. Партнери продовжували діяти холоднокровно, навісивши амбарний замок в обороні. За 3.40 до перерви до всіх ігрових бід українців додався п'ятий командний фол укупі з "гірчичником" Білоцерківця, який не дозволив Ігнату втекти на побачення з кіпером.

Завершити тайм на позитиві вдалося за рахунок розіграшу штрафного, коли Королишин на останній хвилині знайшов щілину між воротарем і штангою. Локальна поразка, але з мінімальним відставанням 1:2, і надії на другий тайм.

На першій же хвилині після антракту Разуванов пробив в ближню штангу, а добити м'яч за призначенням було нікому. Незабаром Королишин отримав по ногах, і хоч порушення було у воротарському, але судді призначили тільки штрафний з лінії. Прямий удар закінчився невеликим нокдауном Панзару, рахунок залишився незмінним. Настрій українців дуже сподобався, і румуни знову вирішили зіграти без воротаря. Так, тактичний хід ризикований, але контроль над м'ячем - саме те, чого домагалися суперники, а по можливості вони і Іваняка перевіряли.

Боротьба стала хаотичною та емоційною, ігрова піна могла піти тільки після голу. Його на 28-й хвилині забив Педяш, а співавтором став Ігнат, адже м'яч полетів у верхній кут рикошетом від його спини. Тут же наставник "жовтих" Роберт Лупу був видворений на трибуни. Рахунок змінився, а Румунія продовжувала відрізками використовувати п'ятого польового виконавця. Україна виглядала більш збалансованою командою, але був потрібний третій забитий м'яч. Перед вирішальними хвилинами команди взяли паузу, коли ігрову практику отримали резервісти.

За 4.38 до фінального свистка всі були впевнені, що Хамдамов заробив пенальті, а арбітр раптом покарав нашого гравця жовтою карткою за симуляцію. Перемога з будь-яким рахунком робила Україну учасником чвертьфіналу, а ось нічия відправляла в режим очікування, а гра з Португалією ставала матчем життя. Розв'язка? Вона відбулася за 19,5 секунди до кінця, і стала хеппі-ендом для нас. Іваняк відібрав м'яч і віддав його на Шотурму, а той не став чекати порушення правил, а відправив м'яч точно в ціль! Україна вже в чвертьфіналі Євро-2018!!!

РУМУНІЯ - УКРАЇНА - 2:3 (2:1)
Румунія: Тоніца - Ф.Матей, Ігнат, Савіо, Пауло Феррейра - М.Матей, Редуку, Чиреш, Феліпе Олівейра - Стойка, Шоч, Панзару, Чома.
Україна: Іваняк - Мик.Грицина, Шотурма, Разуванов, Мих.Грицина -  Хамдамов, Шеремета, Журба, Білоцерківець - Королишин, Педяш, Лисенко.
Голи: Савіо (5), Ігнат (11) - Королишин (20), Педяш (28), Шотурма (40).
Попередження: Ф.Матей (27), Чома (30), Панзару (34) - Іваняк (9), Білоцерківець (17), Королишин (22), Хамдамов (36).