ЄВРО-2018: РУМУНІЯ - УКРАЇНА - 2:3. ПІСЛЯМОВА

Післяматчеві коментарі тренера і гравців збірної України

2 лютого збірна України з футзалу в стартовому матчі Євро-2018 у Любляні здобула вольову перемогу над румунами - 3:2. Вирішальний гол "синьо-жовті" забили за 19,5 сеунд до фінальної сирени і гарантувати собі путівку до чвертьфіналу!

Автором переможного голу у складі нашої команди став форвард Петро Шотурма, який відзначив: "Збірна Румунії із самого початку поєдинку була налаштована дуже агресивно. Першу половину гри наш суперник діяв дуже мобільно і явно домінував на паркеті. Особливо дошкуляв нам бразилець Савіо, який і забив перший м’яч.

Але надалі за рахунок пресингу нам вдалося перехопити ініціативу, і, звичайно, переломним моментом у грі став гол Тараса Королишина. Якби ми пішли на перерву за рахунку 0:2, матч склався би по-іншому. Переможний гол?  Були секунди на роздуми, і я не вагався - отримав м’яч і пробив. Окремо хочу подякувати нашим уболівальникам, які приїхали до Любляни. Вони підтримували нас так, що аж мурашки по шкірі".

Автор другого м’яча Олександр Педяш, який з’явився на паркеті лише у другому таймі, зізнався: "Дуже важко спостерігати за подіями на майданчику, якщо твоя команда програє. Я маю на увазі перший тайм, коли я сидів на лаві запасних. Ми намагалися підтримувати тих, хто був на полі. Перед виходом на паркет тренер особливих настанов не давав, а просто попросив зіграти як належить. Сподіваюся, я його не розчарував".

Тарас Королишин, влучний удар якого виявився чи не найважливішим у зустрічі з румунами, діяв холоднокровно: "Залишалося приблизно 30 секунд до перерви, я отримав передачу від Шотурми, а оскільки до воріт вже було не надто далеко, пробив. У перерві тренер попросив діяти з холодною головою і спокійно вирішувати ті моменти, які в нас обов’язково будуть виникати. Нагадав, що ми неодноразово дивилися матчі за участю румунської команди і маємо бути готовими до її гри з п’ятим польовим гравцем. Що було найважчим? Очікування стартового поєдинку. Ми починали останніми з усіх, передивилися всі зустрічі і бажали лише одного - самим якнайшвидше вийти на майданчик. Починати 12-м дуже незвично".

Після драматичної перемоги над Румунією (3:2) головний тренер збірної України Олександр Косенко поділився першими враженнями:

- Головне, що ми перемогли і продовжуємо боротьбу на чемпіонаті Європи. Вважаю, що гра вийшла видовищною, але, на жаль, було багато помилок, які потрібно усунути до зустрічі з Португалією.

- Чому команда так нервово розпочала поєдинок?
- Скільки б ми не тренувалися, не розмовляли з гравцями, але команда, по суті, наполовину оновилася. Допоки футзалісти не пройдуть випробування таким турніром, будуть можливі подібні негативні моменти. Але головне, що ми змогли це здолати і перемогти сьогодні, а помилки ми розберемо. На позитивному тлі працювати над ними легше.

За інформацією сайту ФФУ

03.02.2018 15:40