ЄВРО-2018: СЕРБІЯ - КАЗАХСТАН - 1:3, СЛОВЕНІЯ - РОСІЯ - 0:2

1/4 фіналу. Огляд матчів 7-го ігрового дня чемпіонату Європи + ВІДЕО

Без будь-якої перерви, одразу після групового етапу, на чемпіонаті Європи з футзалу в понеділок стартував раунд плей-офф, і першими в боротьбу за путівку в півфінал вступили збірні Казахстану та Сербії.

Щодо вболівальників, то тут було очевидна перевага у збірної Сербії. Ледве м'яч опинявся у казахів, як в "Арені Стожице" починався потужний гул і свист. А ось коли на 2-й хвилині Райчевіч здалеку пробив у штангу, трибуни не менш звучно видихнули. Той же Райчевіч через дві хвилини тричі поспіль бив по воротах, і зібрав повний комплект варіантів - перший удар в Ігітою, другий - в Тайнана, а третій вище воріт. Однак оплески за свої старання гравець збірної Сербії заслужив. А там вже і Аксентієвічу прийшов час показати себе - на удар з дуги Нургожина він зреагував блискуче.

Гра продовжувала радувати гольовими моментами, які виникали то тут, то там, і на 7-й хвилині рахунок був відкритий. Казахи заробили штрафний в 12-ти метрах, Дуглас пробив, Аксентієвіч відбив, але прямо на Жаманкулова - його удар і став результативним - 0:1. А щоб закріпити успіх, у Казахстану почалися знамениті підключення голкіпера Ігіти з його не менш знаменитими дальніми ударами. Бити серби дозволяли, і візаві Ігіти не було коли розслаблятися. Втім, і серби знайшли чим відповісти. Найактивніший в їх складі, а це був Райчевіч, найсильнішим ударом по центру метрів з 10-ти перевірив Ігіту, і той в падінні намертво забрав м'яч.

І тут саме час згадати про фоли, оскільки на 12-й хвилині у збірної Сербії їх стало п'ять. Підопічні Какау відчули себе вільніше, і незабаром ніхто не завадив Нургожину пробити зліва з гострого кута - поперечина! І тут же випад у Сербії, гарматний удар все того ж Райчевіча - і вже Ігіті можна було говорити спасибі каркасу воріт. Ближче до кінця тайму підключення Ігіти стали стабільними, але завершувати їх ударами казахи не поспішали. На 18-й хвилині Тайнан після кутового сильно пробив з меж штрафного, і Аксентієвічу пощастило, що м'яч влучив йому в ногу.

Другий тайм стартував відповідно рахунку - з атак Сербії. Підопічні Какау виключно оборонялися, але не змогли перешкодити дальньому удару Коціча, і Ігіті довелося вступати в гру. Серби так захопилися атакою, що Коціч допустив обрізку в центрі майданчика, і після передачі Дугласа Тайнан низом пробив Аксентієвіча. І тут же голкіпер Сербії ще й договорився з арбітрами до жовтої картки.

0:2 - за такої в'язкої гри з боку Казахстану це була вже заявка, але трибуни не дали сербам зажуритися, і атаки на ворота Ігіти поновилися. І знову - частіше за всіх на себе завершення брав Райчевіч, і з його з дальнім ударом на 31-й хвилині голкіпер казахів впорався з великими труднощами. Ігіта продовжував виручати своїх - невдовзі Радовановіч виявився один перед воротарем, але той правильно обрав позицію і накрив м'яч.

За 6.06 до сирени наставник збірної Сербії Горан Іванчич взяв тайм-аут, і Коціч вийшов на поле в жовтій футболці. І перша ж затяжна атака принесла результат - Періч знайшов у дуги Райчевіча, який невідпорно пробив під поперечину. Виходи п'ятим Коціча продовжилися, і через хвилину він класно здалеку пробив по минає траєкторії, м'яч в районі дев'ятки влучив у штангу і вилетів за межі майданчика. Розуміючи, що його футболісти з грою проти п'ятого не справляються, Какау взяв тайм-аут.

Протягом хвилини тренеру вдалося знайти потрібні слова, і на 38-й хвилині не пощастило Дугласу - по порожніх воротах він пробив по високій дузі, але зовсім трішки не вистачило точності. А у Сербії, тим часом, завершення всіх атак йшло через Коціча, але Ігіта тримав свої ворота в недоторканності. На останній хвилині вже Періч зліва пробив, що є сили, але прямо в Ігітою. Коціч на якийсь час втратив пильність, упустив м'яч, чим скористався Дуглас, вразивши порожні ворота. Це була фатальна помилка ... 1:3 - збірна Казахстану стала першим півфіналістом Євро, а її суперник визначиться 6 лютого в парі Україна - Іспанія.

СЕРБІЯ - КАЗАХСТАН - 1:3
Райчевіч (36) - Жаманкулов (7), Тайнан (23), Дуглас (40)

Другий чвертьфінальний матч чемпіонату Європи з футзалу в Любляні очікувався з величезним інтересом. Двома дня раніше збірна Словенії відправила додому одну з кращих команд Європи збірну Італії, і футболісти не приховували, що мають намір зробити це і з віце-чемпіонами Європи 2016 року. Росії, до речі не звикати грати проти аншлагу на трибунах. У 2012 році при 14.300 глядачів підопічні Сергєя Скоровіча обіграли Хорватію, а через 4 роки вже в Бєлграді, так само за повного аншлагу, Сербію. Чи вийде у збірної Росії своєрідний хет-трик хазяйських скальпів, повинна була показати гра.

І вона для Словенії почалася з неприємного моменту. Вже на 38-й секунді капітан словенців Осредкар руками зірвав ривок суперника до воріт, і отримав за це законну жовту картку. Хоча, як ви розумієте, "Арена Стожіце" була іншої думки. Згодом господарі паркету розбігалися, часто били по воротах, і на 5-й хвилині ледь не пощастило Чеху, коли після його удару з носка м'яч просвистів поруч зі штангою. Збірна Росії відповіла не відразу - на 9-й хвилині Чішкала зліва дуже небезпечно прострілив, Пушкар рукою відбив м'яч, а добити-то його в ворота не було кому.

Напруга в матчі давало про себе знати, і моментів біля воріт було не так багато. Так на 13-й хвилині Чуєц міг наносити удар по воротах з меж штрафного, коли мені відскочив м'яч після кутового, але гравець збірної Словенії розгубився і момент втратив. На тій же хвилині Ніязов після діагоналі на ауті, здавалося, бив напевно, але Пушкар встиг переміститися з одного кута воріт в інший і зупинити м'яч. Два сейви поспіль голкіпер словенців видав на 15-й хвилині, і обидва рази після гарматних ударів Едера Ліми. Ну, і нарешті, на передостанній хвилині тайму були хороші і Ніязов, і Пушкар: перший технічно "в дотик" переправляв м'яч у ворота з дуги, а другий встиг зреагувати. Так і перші 20 хвилин Пушкар і став головним героєм.

Дуже непогану активність показали після перерви словенці, але проблеми з точністю ударів лише позначали небезпеку, але не були потенційно гольовими. А ось Давидов на 26-й хвилині був точний, але Пушкар в шпагаті відбив м'яч. Але через хвилину таки капітулював - Чішкала відібрав м'яч у суперника в центральному колі, розігнав контратаку, і після його передачі і удару Едера Ліми у голкіпера словенців шансів не було - 0:1.

Ніяких роздумів з боку головного тренера Словенії Андрєя Добовічніка: Фетіч тут же був кинутий на майданчик п'ятим польовим! І перша реальна загроза воротам Замтарадзе через дві хвилини: після дальнього удару Чуєца і двох рикошетів м'яч повільно-повільно покотився до воріт, але, на превеликий жах трибун, вдарився об штангу, а захисник зреагував і вибив м'яч на кутовий.

Не сказати, що постійно на своєму м'ячі, але дуже активно Фетіч продовжував виходити п'ятим. Дуже ретельно катали м'яч господарі, а завершення, як правило, слід було далеким і неточним ударом. Так зміна за зміною, вихід Фетіча за виходом - і без результату, а час-то танув швидко! На 36-й хвилині радів Замтарадзе - удар Осредкара впритул був дуже небезпечний, але голкіпер був сильніше.

При постійному тиску суперника Сергєй Скорович вирішив дати паузу своїм підопічним, і за 2.48 до кінця другого тайму взяв тайм-аут. Після нього облога воріт Замтарадзе продовжилася, але чогось цікавого, щоб всерйоз спантеличити збірну Росії, придумати ніяк не вдавалося. Тут уже Андрєй Добовічнік вирішив дати останні вступні своїм підопічним, а щоб їх втілити, залишалося 67 секунд. І вони пройшли вхолосту для Словенії... А ось Росія була більш ефективною. Абрамова, який опинився на самоті перед Пушкарем, підтримав Робіньо і безжально поставив крапку в цьому протистоянні - 0:2.

Так ось і закінчився словенський похід в надії здивувати Європу, а збірна Росії чекає в півфіналі свого суперника з пари Португалія - ​​Азербайджан.

СЛОВЕНІЯ - РОСІЯ - 0:2
Едер Ліма (27), Робіньо (40)

НАСТУПНІ МАТЧІ ЄВРО-2018
6 лютого (вівторок) - 1/4 фіналу

19:00 ПОРТУГАЛІЯ - АЗЕРБАЙДЖАН *LIVE (Футбол-1)
Португалія і Азербайджан зустрічаються в третьому чвертьфіналі
Португалія в групі С обіграла Румунію і Україну - відповідно 4:1 і 5:3
Азербайджан почав боротьбу в групі D з перемоги над Францією (5:3), але потім зазнав мінімальної поразки від Іспанії (0:1)
Португалія в 11 зустрічах з Азербайджаном відсвяткувала вісім перемог при трьох нічиїх
Переможець у четвер зіграє проти збірної Росії

22:00 УКРАЇНА - ІСПАНІЯ *LIVE (Футбол-1)
Україна і Іспанія зустрічаються в останньому з чвертьфіналів ЄВРО-2018
Іспанці посіли перше місце в групі D, зігравши внічию з Францією (4:4) і здолавши Азербайджан (1:0)
Україна стала другою в групі C після перемоги над Румунією (3:2) і поразки від Португалії (3:5)