ЄВРО-2018: УКРАЇНА - ПОРТУГАЛІЯ - 3:5, АЗЕРБАЙДЖАН - ІСПАНІЯ - 0:1

Огляд матчів 6-го ігрового дня чемпіонату Європи + ВІДЕО

Поєдинок українців з португальцями був визначальним для розподілу місць у підгрупі. Переможець в обов'язковому порядку приходив до проміжного фінішу на першій позиції, а ось нічия була на користь "європейських бразильців". Саме вони вважалися фаворитами в парі.

Стартовий відрізок пройшов з помітною перевагою піренейців, і з третьої спроби вони відкрили рахунок. Пройшла діагональ Жоау Матоша від лівої бровки, а відірвався від суперників Бруно Коельо одним дотиком з лінії воротарського майданчика відправив м'яч у "шістку". Олександр Косенко не став тягнути кота за хвіст і під час тайм-ауту запитував: "Чому ми стоїмо?" Спеціаліст мав рацію, адже вже на першій хвилині майбутній автор першого гола виявився один на один і навіть перекинув воротаря, але того підстрахував партнер. Слідом Іваняк блокував удар Педро Карі, а далі був прем'єрний гол.

Після паузи грати кардинально краще наша команда, на жаль, не стала. Продовжуючи помилятися в обороні, українці поки нічим не відзначилися в нападі, так і як це зробити без знаряддя праці - м'ячі. Вкочується в гру довелося поступово і обережно, щоб уже в першому таймі не втратити всі шанси на кінцевий успіх. Могли пропустити ще? Могли. Під кінець 7-ї хвилини після дальнього потужного удару Андре Коельо м'яч влучив у каркас українських воріт.

Не можна сказати, що португальці грали ідеально, бездоганно контролюючи м'яч і ситуацію. Іноді і вони помилялися під пресингом. Загострення біля воріт Андре Соуза відбувалися після стандартів, потрібно схопити Удачу і зрівняти рахунок. Екватор першого тайму пройшли при мінімальному відставанні.

Час минав, характер боротьби не сильно змінювався. Нашим футзалістам доводилося багато бігати в пошуку м'яча, який як і раніше контролював суперник. На жаль, на 13-й хвилині рахунок став 0:2. Тіаго Бріту технічно за рахунок "каруселі" звільнився від опікуна на правому фланзі і забив м'яч у ближній кут. Пам'ятайте, як розвивалися події в попередній грі з румунами ... І тоді суперник мав перевагу в два м'ячі, і отримав гол у роздягальню. За три хвилини до антракту шикарний гольовий шанс був у Педяша, але голкіпер Андре Соуза самовіддано врятував ситуацію. Навіть потрібна була воротарська рокіровка. Сьогодні Україна до перерви не забила.

Португалія спробувала в дебюті другого тайму зіграти в півноги, і ледь не пропустила після щільного удару Королишина. Запам'ятався і удар Разуванова, правда, в рамку воріт він не потрапив. Так і п'ятихвилинку відіграли.

Чомусь саме зараз проскочила думка: а чому б не піти ва-банк? Путівка в чвертьфінал гарантована, а дії в п'ять польових непогано б обкатати на майбутнє, а заодно і за позитивний результат поборотися. У тренерського штабу на чолі з Олександром Косенком була інша думка. Україна продовжувала грати в класичному поєднанні, час йшло, але мало що на майданчику змінювалося.

Бебе грав уважно, в тому числі страхував і на позиції останнього, але залишитися "сухим" йому не вдалося. З району "точки" ударом під поперечину відзначився Разуванов після передачі Шотурми з ауту. До кінця зустрічі залишалося рівно 12 хвилин - вагон і маленький візок.

Незабаром після банальної помилки в передачі Тунья опинився віч-на-віч з Іваняком, але пробив повз ціль. Момент міг стати фатальним. Хвилина ще не закінчилася, а забити міг Разуванов, але не завершився навіть кутовим. І все-таки "жовто-сині" відігралися. Шотурма віддав на Королишина, той з дотику пробив з лівого флангу, а невеликий рикошет став повною несподіванкою для кіпера. Рівно вісім хвилин до кінця. "Європейські бразильці" моментально активізувалися, і Тунья ледь не заштовхав м'яч у українські ворота, а Іваняк потрапив в руки медиків.

Битва за перше місце в групі обіцяла бути спекотною, але ... Педро Карі забив третій гол португальців точним ударом у дальню "дев'ятку". За шість хвилин до кінця гри після тайм-ауту Україна таки перейшла на гру в п'ять польових. З додатковими функціями воротаря на майданчику став з'являтися Шотурма. На жаль, перша ж втрата м'яча призвела до точному удару Нельсона Мігела по порожніх воротах. Слідом після передачі з флангу на фланг з меж воротарського забив і Рікардіньо - 2: 5. Шотурма таки реалізував чисельну перевагу, так що останнє слово в матчі залишилося за українцями. Та й Журба ледь не скоротив відставання до мінімуму. Отож, 3:5 - Португалія прийшла до проміжного фінішу першою, Україна - другою.

УКРАЇНА - ПОРТУГАЛІЯ - 3:5
Україна: Іваняк (Литвиненко, 39) - Мик.Грицина, Журба, Білоцерківець, Мих.Грицина - Педяш, Лисенко, Хамдамов, Шеремета - Разуванов, Шотурма, Королишин.
Португалія: Соуза (Бебе, 17) - Карі, Бруно Коельо, Жоао Матош, Рікардіньо - Андре Коельо, Тунья, Нілсон, Сесіліу - Марсіо, Варела, Тіаго Бріту.
Голи: Разуванов (28), Королишин (32), Шотурма (40) - Бруно Коельо (3), Тіаго Бріту (13), Карі (34), Нілсон (36), Рікардіньо (37).

0

Після поразки від Португалії тренерському штабу збірної України довелося залишитися за заключний матч групового етапу між збірними Азербайджану та Іспанії. Саме він повинен був назвати суперника нашої команди в чвертьфіналі.

З перших же хвилин гра пішла під диктовку підопічних Хосе Венансіо Лопеса. Іспанці активно пресингували, били по воротах з будь-яких дистанції - загалом, вели ту гру, до якої давно звикли в іграх з більшістю своїх суперників. Азербайджанці, можна сказати, героїчно відбивалися, але на 8-й хвилині м'яч зобов'язаний був виявитися в сітці воріт Гусейнлі, однак Солано, перебуваючи в трьох метрах від відкритого кута ворота, примудрився пробити в штангу.

Як могла, трималася збірна Азербайджану, але на 14-й хвилині таки пропустила - після передачі з кутового Пола відправив м'яч поруч зі стійкою. Все просто і ефективно. Забивши, іспанці не послаблювали тиск, так що головний тренер азербайджанців Алесії змушений був вдатися до виходу п'ятого польового гравця. Це був Вассура, але дуже швидко азербайджанці м'яч втратили, і все повернулося на круги своя. Проте, в подальшому Алесії від цієї ідеї не відмовився, і Вассура так і грав у воротарському футболці. Іспанці дуже уважно оборонялися, не дали супернику жодного шансу, а на 19-й хвилині Серхіо Лосано не зміг влучити в порожні ворота зі своєї половини.

Після перерви збірна Азербайджану робила декілька вилазок до воріт Пако Седано. Впритул до штрафного підібратися було складно, і лише штрафний у виконанні Фінео на 24-й хвилині змусив голкіпера чемпіонів Європи Пако Седано вступити в гру.

На екваторі тайму іспанці вже без варіантів для суперника вели гру, яка здебільшого йшла біля володінь Гусейнлі. По такій грі абсолютно несподіваним виглядав дальній удар Багірова - зал просто видихнув від подиву, коли м'яч влучив у саму хрестовину.

Це був епізод, а гра залишалася під контролем збірної Іспанії. Була тільки одна проблема - це Гусейнлі, і саме його вдала гра зберігала рахунок слизьким. Це дозволяло Алесіо використовувати п'ятого польового, яким у другому таймі виходив вже не Вассура, а Едуардо. За великим рахунком, ніяких дивідендів це Азербайджану не приносило. А Гусейнлі, тим часом, продовжував виручати - на 38-й хвилині він записав до свого активу сейв після удару Ліна.

За 1.18 до фінальної сирени Алесії взяв свій тайм-аут - шанси врятувати гру ще були. А найреальніший вийшов майже з сиреною - Вассура пробив зі штрафного, Фарзалієв підставив ногу, і м'яч влучив у Пако Седано. Іспанія добилася мінімальної перемоги, і стала суперником збірної України у чвертьфіналі. Ця гра відбудеться 6 лютого.

5 лютого (понеділок) - 1/4 фіналу

19:00 СЕРБІЯ - КАЗАХСТАН *LIVE (Футбол-1)
У першому чвертьфінальному матчі зустрічаються Сербія і Казахстан
Казахстан в групі В з рахунком 5:1 розгромив Польщу, а потім зіграв внічию з Росією - 1:1
Сербія в групі А задовольнялася нічиїми зі Словенією (2:2) і Італією (1:1)
У матчі за третє місце на ЄВРО-2016 Казахстан обіграв Сербію з рахунком 5:2 - це була єдина зустріч двох збірних
Переможець у четвер зіграє з Україною або Іспанією

22:00 СЛОВЕНІЯ - РОСІЯ *LIVE (Футбол-1)
У другому чвертьфіналі Словенія приймає Росію
Господарі турніру в групі А зіграли внічию з Сербією (2:2), після чого взяли верх над Італією (2:1)
Росія в групі В задовольнялася двома нічиїми 1:1 з Польщею і Казахстаном
У дев'яти попередніх зустрічах з Росією Словенія вісім разів поступилася і добилася однієї нічиї
Переможець у четвер зустрінеться з Португалією або Азербайджаном

6 лютого (вівторок) - 1/4 фіналу

19:00 ПОРТУГАЛІЯ - АЗЕРБАЙДЖАН *LIVE (Футбол-1)
Португалія і Азербайджан зустрічаються в третьому чвертьфіналі
Португалія в групі С обіграла Румунію і Україну - відповідно 4:1 і 5:3
Азербайджан почав боротьбу в групі D з перемоги над Францією (5:3), але потім зазнав мінімальної поразки від Іспанії (0:1)
Португалія в 11 зустрічах з Азербайджаном відсвяткувала вісім перемог при трьох нічиїх
Переможець у четвер зіграє зі Словенією або Росією

22:00 УКРАЇНА - ІСПАНІЯ *LIVE (Футбол-1)
Україна і Іспанія зустрічаються в останньому з чвертьфіналів ЄВРО-2018
Іспанці посіли перше місце в групі D, зігравши внічию з Францією (4:4) і здолавши Азербайджан (1:0)
Україна стала другою в групі C після перемоги над Румунією (3:2) і поразки від Португалії (3:5)