ЗБІРНА УКРАЇНИ: МІНІМАЛЬНІ ПЕРЕМОГА І ПОРАЗКА З ІТАЛІЄЮ

5-6 грудня у Харкові "синьо-жовті" зіграли два товариські матчі + ВІДЕО

5-6 грудня національна збірна України провела два товариські матчі проти проти одної з найсильніших команд світу - команди Італії. Обидва поєдинки у Харкові викликали чималий ажіотаж у місцевих шанувальників футзалу, і Палац спорту "Локомотив" був заповнений вщерть.

У першій грі вже на 1-й хвилині наша команда приголомшила суперника результативною атакою. Разуванов на правому фланзі один в один розібрався з Ерколессі, після чого невідпорно пробив в ближній кут. На кілька хвилин гості заволоділи ініціативою, і Кальдероллі був близьким до того, щоб зрівняти рахунок, але після його удару головою на шляху м’яча до воріт була стійка воріт. Українці змушені були розраховувати на контратаки, і на 6-й хвилині Мерлім потенційний вихід Королишина сам на сам був вимушений зривати ціною порушення поблизу карного майданчика гостей. Вердикт арбітрів був суворим, але справедливим - червона карта, а після розіграшу штрафного той же Королишин подвоїв перевагу збірної України.

Гості продовжували тиснути на ворота Іваняка, проте захист збірної України помилок не припускався. Більш того, на 12-й хвилині Хамдамов міг ще збільшувати рахунок, але не встиг замкнути штангу після розіграшу ауту. До перерви суперники встигли обмінятися забитими м’ячами. Скініна першим був на добиванні після того, як Іваняк відбив удар Романо. А за дві хвилини Журба дальнім пострілом з 12-ти метрів не залишив шансів Маммарареллі.

З обопільних атак розпочали команди другий тайм, в такій грі поталанило Ерколессі, коли на 24-й хвилині він сильно та влучно пробив в ближній кут, і м’яч від стійки опинився в сітці. За хвилину Лисенко міг поновити перевагу українців в два м’ячі, але після кутового з-меж штрафного майданчику пробив над поперечиною. За втрачений шанс італійці ледь не покарали нашу команду - Ліма потужно пробив майже з центра майданчика, а Іваняку на допомогу прийшла штанга.

Ближче до середини тайму кількість атак зменшилась, і кожна з команд прагнула кожну з них доводити до удару. Але в захисті українці та італійці діяли щільно, тож роботи у Іваняка та Маммарелли було небагато. На 33-й хвилині "Локомотив" був близьким до того, щоб вибухнути. Микола Грицина вивів свого брата на побачення з Маммареллою - Михайлові трошки не вистачило влучності, і м’яч знайшов штангу.

За три з половиною хвилини до сирени Ліма вже готовий був вийти п’ятим польовим гравцем, але сталося несподіване. Де Лука вийшов сам на сам з Іваняком, наш голкіпер вибив м’яч у суперника з-під ніг, і італієць впав на паркет. За думкою арбітрів це була симуляція, і Де Лука вдруге перед собою побачив жовту картку, а за нею і червону. Збірна України отримала дві хвилини чисельної переваги, але скористатися цим шансом забити четвертий м’яч нашій команді не вдалося. Тож останню хвилину довелося відбиватися проти суперника, який грав вп’ятьох. Було важко, але втримати мінімальну перевагу вдалося.

05.12 УКРАЇНА - ІТАЛІЯ - 3:2 (3:1)
Україна: Іваняк - Мик.Грицина, Королишин, Журба, Разуванов - Шеремета, Педяш, Лисенко, Хамдамов -  Мих.Грицина, Білоцерківець.
Італія: Маммарелла - Ерколессі, Де Лука, Ліма, Кальдероллі - Мерлім, Скініна, Аццоні, Фортін - Де Олівейра, Барон, Чесароні, Романо.
Голи: Разуванов (1), Королишин (6), Журба (18) - Скініна (16), Ерколессі (24).
Попередження: Барон (12), Де Лука (27).
Вилучення: Мерлім (6), Де Лука (37).

Другим матчем проти збірної Італії національна збірна України завершила важливий етап підготовки до фінальної частини чемпіонату Європи, яка пройде в Словенії на початку наступного року. Зазначимо, що перед початком зустрічі пам'ятну відзнаку було вручено арбітру цього поєдинку - Олегу Іванову, який матчем з італійцями завершив міжнародну кар'єру рефері.

В спарених товариських матчах головні тренери команд намагаються перевірити всіх гравців, які викликаються на навчально-тренувальний збір. От і Олександр Косенко дав відпочинок Євгенові Іваняку, заявивши на гру воротарів Дмитра Литвиненка та Кирила Ципуна. Зазнала змін і перша четвірка нашої команди, в якій на майданчик поруч з Журбою вийшли Білоцерківець, який напередодні грав не так багато, та Корсун зі Зваричем, які взагалі не виходили на майданчик.

Дуже повільно розпочали гру команди, а тривале володіння м’ячем нічого цікавого в атаці не приносило. Перший удар, що заслуговує на увагу, був лише на 7-й хвилині, коли Кальдероллі з 10-ти метрів пробив поруч зі штангою. На тій же хвилині і був відкритий рахунок. Журба зі штрафного пробив в стінку, м’яч відскочив до Білоцерківця, який технічно пробив поміж ніг Моліт’єрно.

Зміна рахунку на табло не загострила ситуацію на майданчику - обидві команди дуже обережно поводилися з м’ячем, не ризикуючи, прагнучи завершити атаку ударом з близької відстані. Італійці дочекалися свого шансу на 11-й хвилині, коли Чесароні справа вийшов сам на сам з Литвиненком, проте наш голкіпер в цій дуелі був сильнішим. Україна відповіла потужним ударом Журби - Моліт’єрно надійно закрив кут воріт. Гості тут же провели атаку, заробили кутовий, після якого Де Олівейра вгатив м’яча під поперечину.

Саме після цього на майданчику гра помітно пожвавішала. На 15-й хвилині Лисенко з-меж штрафного майданчика пробив в стійку - трохи не вистачило везіння. Проте суперник відповів більш ефективно - масована атака призвела до кутового, і Кальдероллі, якого загубили в карному майданчику, свого шансу вивести Італію вперед на втратив. Кінцівка тайму пройшла за невеличкої переваги збірної України, проте Моліт’єрно так і не вдалося потурбувати жодного разу.

Другий тайм розпочався з перехвату Лисенка в середині майданчика, що дозволило Хамдамову вийти по побачення з Моліт’єрно - Андрій пробив сильно, але влучив в груди воротаря. До того ж, обидві команди додали в швидкості, і гострих моментів не бракувало. На 24-й хвилині Де Олівейра зліва пробив в поперечину, а за кілька секунд вже Ерколессі ударом справа не влучив в дальній кут. А найбільш небезпечним був дальній постріл Мерліма в дев’ятку, після якого Україну врятувала лише майстерність Литвиненка.

З середини другого тайму Олександр Косенко почав активно варіювати складом, але завантажити Моліт’єрно роботою не вдавалося. Наша команда спробувала вдатися до пресингу, але й він не приносив дивідендів. На 35-й хвилині Микола Грицина та Разуванов не використали вихід "два в одного", і це був реальний шанс поновити рівновагу. Треба було вживати радикальні дії, і на 37-й хвилині Журба вийшов на майданчик у воротарській футболці. Перша ж атака "5 на 4" дозволила Журбі пробити небезпечно, але поруч зі стійкою.

Наступного разу Журба зміг вийти п’ятим за півтори хвилини, але не найкращим чином - українці швидко втратили м’яч. За кожної нагоди на нашому м’ячі Журба продовжував грати у воротарській футболці, але ані гостроти, ані ударів не було. Останній спробу внести корективи Олександр Косенко зробив за 1.17 до сирени, коли взяв тайм-аут. Після нього вже Педяш грав п’ятим, але і це допомогло врятуватися.

Тож, поразка України в другій грі - 1:2. Олександр Косенко за підсумком двох матчів отримав чимало інформації для роботи. Завершальний свій збір напередодні Євро-2018 збірна України проведи в кінці січня наступного року.