АНДРІЙ ФЕДЮК: У НАС ХОРОШИЙ ПОТЕНЦІАЛ, І НАМ Є З ЧИМ ЙТИ В ПЕРШУ ШІСТКУ!

Капітан Драконів відповів на питання прес-служби Урагану.

В першу чергу, хочемо запитати про матч з ХІТом в рамках Кубку України. Враховуючи, що Ураган двічі вигравав з різницею у два м’ячі, рахунок 3:2 це позитивний результат у матчі відповіді чи ні?

Звичайно, що позитивний результат. Найголовніше, що він дуже важливий в психологічному плані. Було важливо перемогти лідера, команду, яка ще не програвала у цьому сезоні. А два м’ячі у футзалі не дають практично ніякої переваги. Можна згадати матч з Кардиналом, коли ми поступались 0:4, а в підсумку звели матч до нічийного результату.

Спочатку, після матчу, були деякі думки з цього приводу, можливо, трішки засмутилися, але ми ж грали з лідером чемпіонату. Я вважаю, що не має нічого страшного, що ми втратили перевагу. Ще раз скажу, в психологічному плані важлива, в першу чергу, перемога.

Андрію, одна справа, коли експерти висловлюють думку з приводу гри тієї чи іншої команди, а інша, коли про це говорить гравець, якій безпосередньо перебуває на паркеті. На вашу думку, які сильні сторони суперника?

Видно, що команда тактично підкована, це в першу чергу. В команди є малюнок гри, це однозначно, недарма вони перебувають на першому місці . Видно, що вони награють «трапецію», та гру «4 в 0». В деяких моментах було важкувато, не завжди встигали накривати гравців суперника, можливо через те, що видали надто активний перший тайм. У ХІТа є набір майстерних футболістів, не має такого, або сама молодь, або тільки вікові гравці. Ця команда абсолютна збалансована у кожні ланці.

З приводу дебютного голу Руслана Шеремети. Прокоментуйте цей гол з вашої точки зору. Здалося, що Руслана прогавила оборона суперника. Взагалі, дивлячись на гру Шеремети видно, що він прогресує з кожним матчем і знаходить ще більше порозуміння з командою. Як взагалі його у колективі прийняли?

Прийняли добре, у нас дуже хороший колектив. Що стосується його гри, то тут, в першу чергу, аналізувати повинен тренер команди. Можу сказати, що все в руках Руслана, у нього ще все попереду. З приводу голу, який він забив, то він впіймав Журбу на проти ході, це він відпрацьовує на тренуваннях, особисто я це помітив. Тобто гол не вийшов спонтанним. Потім він  прокинув м’яч собі на хід, виграв пів корпуса, а враховуючи що Шеремета хлопець фактурний, то якщо він пів корпуса виграє, то його вже важко наздогнати. А далі, як то кажуть, була справа техніки, коли Руслан класно перекинув м’яч над Іваняком. Та й взагалі цей гол був дуже важливий, адже буквально за 20 секунд до цього ми пропустили м’яч у свої ворота.

Якщо вже заговорили про гравців Урагану, ми просто не можемо не спитати про Юрія Когута. Колись ви навіть коментували у Фейсбуці на сторінці Урагану один з дописів, назвавши Юрія  - «Когутіньйо». На ваш погляд, в чому секрет такої феноменальної форми Когута у 2019 році, адже він відзначається результативними діями у кожному матчі.

Він молодець, насправді. На мій погляд, він ще не повністю розкрився в українському футзалі. Можливо, трішки загубився, коли багато їздив по різним командам, а зараз у нього хороший вік, аби заявити про себе на повну! Він потрапив у хорошу команду і зараз у нього дійсно хороша форма, яка дуже допоможе нам у вирішальних матчах. Ми його підтримаємо і намагаємося, аби він тільки додав у грі. Для команди дуже важливо, щоб були такі гравці, як Когут, той самий Фаренюк. Когут – легкий форвард, Фаренюк, гравець більш таранного типу. Ми з Романом Кордобою намагаємося ззаду все контролювати, а Когут і Фаренюк попереду використовують свої моменти. Тим паче, що ХІТ небагато пропускає.

Після цього хочеться повернутися трішки до початку сезону. Ураган оновив склад на 80% і от за такий короткий проміжок часу вдалося виграти і Кубок Ліги, і зараз команда йде другою в чемпіонаті, веде боротьбу за Кубок України.  На ваш погляд, в чому секрет таких результатів: тренерський талант Максима Павленка та прекрасна атмосфера в команді?

Однозначно, що Максим Михайлович робить велику роботу. Звичайно, у нас є лідери в команді, але основний лідер це він. Він підбадьорює нас, він є нашим основним мотиватором і з ним приємно працювати. Власне кажучи секрет в тому, що ми багато працюємо. Багато працюємо на тренуваннях, багато розбираємо суперників. Насправді, все дуже просто, ці результати не беруться не звідки.

До речі, на початку сезону нас часто порівнювали з Кардиналом, в якому теж відбулося перезавантаження, але у нас все ж таки більш збалансована команда. В нас є і досвід, і молодість. Ми один одного підганяємо. Молодь – нас, ми їх трошечки, ми доповнюємо один одного. В першому колі йшли непогано, дуже хороший вийшов грудень, але ми прекрасно розуміли, що надалі буде важко, адже суперники до нас будуть ставитися набагато серйозніше, більш ретельно налаштовуватися, розбирати. Важче буде, в першу чергу, навіть не у фізичному плані, а в тактичному.

Якщо вже заговорили про Екстра-лігу, то поділіться своєю думкою, чи додає зміна формату (з розділенням на ТОП-6 після закінчення регулярного чемпіонату) цікавості баталіям у чемпіонаті, боротьбі за медалі?

Знаєте, вже багато було цих розмов: плей-офф чи чемпіонат, чемпіонат чи плей-офф. Мені здається плей-офф не для нашого менталітету, не для українського. Багато команд вирішують завдання, потрапляють до восьми, які продовжують боротьбу за перемогу, а потім починають трішки фантазувати, з приводу боротьби за медалі. Такого бути не може. Так, виключення бувають, раз на деяку кількість років. Якщо ти йдеш на плей-офф, тобі потрібно здобувати найвищі місця, перемагати у кожному матчі, аби отримувати психологічну перевагу. Мені більше до вподоби такий чемпіонат, який є зараз. Шість команд зіграють десять матчів між собою, десять максимально цікавих протистоянь, в таких матчах загартовується характер, в таких матчах розвивається майстерність, і в таких матчах себе гравці можуть проявити на 100%. Це моя особиста думка. Зараз команди, які займають сьоме і восьме місця, ще плекають якісь надії, ведуть боротьбу за потрапляння до ТОП-6, а потім, я можу собі уявити, які двобої будуть у матчах команд першої шістки.

На завершення поговоримо про найближчого суперника – хмельницький Сокіл. Два питання – на вашу думку, чи сильно змінилася гра Соколу, порівняно з матчами першого кола, і друге питання – як ви думаєте, цього разу гравці Соколу потиснуть руки гравцям Урагану, чи ні?

По першому питанню скажу вам так: я не слідкую за виступами Сокола, але, безумовно, перед грою будемо дивитися матчі цієї команди. Таке враження, що команда постійно перебуває у стані формування… Що стосується другого питання… Це дрібниця, ми не переймаємося цим і не граємо в закулісні ігри. Ми дивимося вище, нас цікавить суто футзал і результат. Ми граємо в кожному матчі лише на перемогу, це дуже важливо для психологічно впевненості.

В цьому сезоні команда вже не раз проявляла свій характер і волю до перемоги:  матч з АРПІ в Кубку Ліги, матч з Продексімом в тому самому змаганні, та гра на виїзді в Екстра-лізі, протистояння з Кардиналом. У нас хороший потенціал, нам є з чим йти в першу шістку і звичайно будемо сподіватися на краще!

Прес-служба НФК Ураган висловлює подяку капітану Драконів за співпрацю у підготовці цього матеріалу.

фото: Олексій Бутчак

22.02.2019 16:37