КЕРІВНИЦТВО НФК «УРАГАН» ПІДСУМУВАЛО СЕЗОН 2017-2018

В офісі клубу відбулася підсумкова прес-конференція + ФОТО

У вівторок, 22 травня, в офісі НФК "Ураган" відбулась прес-конференція, на якій підсумками сезону 2017/2018, а також орієнтирами на майбутній поділилися президент клубу Олександр Бубен, виконавчий директор Олег Ковальський та головний тренер команди Максим Павленко.

ОЦІНКА ЗА СЕЗОН - "НЕЗАДОВІЛЬНО"

Президент НФК "Ураган" Олександр Бубен:
- Сезон завершився, і, якщо говорити про якісь результати, то вони не досягнуті. Ми хотіли виграти Чемпіонат і Кубок України, впродовж календарного року ви спостерігали, що нам це не вдається, тому оцінка за сезон – "незадовільно". Відразу відзначу, що такої оцінки заслуговують і попередні три сезони. Ми - без нагород, і це означає, що керівництво в пошуку якоїсь моделі, яка б робила команду більш результативною, що б залучало більше вболівальників. На сьогоднішній день ми збалансувалися по тренерському складу і по розумінні того, чого ми хочемо від команди, яку гру хотіли б демонструвати. Елементи тієї "картини" ви могли побачити в кінці сезону – гра "першим номером", атакуюча складова, динамічна комбінаційна гра на високих швидкостях, гра, де є один колектив. Ми хочемо бачити саме такий "Ураган"!

Ми розпочинали чемпіонат з тим самим "кістяком", що й три попередні сезони - Корсун, Зварич, Кіндратів, підсилилися Шотурмою, з Білорусі повернувся Сімка, плюс Горбатий і Пелех, які долучалися до лав молодіжної збірної. Ми думали, що зрілість цих гравців, їх бажання досягати результату і брати на себе відповідальність вже на такому рівні, що з ними можна здобувати перемоги. На жаль, виявилося не так... Це перший момент, який вивів нас з стабільності. Ми почали шукати рішення. Переглянули систему мотивації, почали аналізувати тренерський склад, мікроклімат в команді, відношення самих гравців, почали індивідуально спілкуватися.

Пройшлися по складу і дійшли до висновку, хто не дотягує в "основі" - нехай грає в другій команді. Почали шукати підсилення на позицію воротаря – запросили Євгена Іваняка, а на позицію атакуючого захисника – Андрія Лисенка, пішли на таку конфліктну ситуацію, яка на сьогоднішній день ще не до кінця вирішена, справа досі в КДК. Тобто впродовж сезону ми робили певні кроки і наприкінці чемпіонату показали ту гру, яка, незважаючи на результат, викликала у вболівальників позитивні емоції. Це те, чого ми досягли, але все одно "випадали" певні люди, яким давався шанс, а у відповідальний момент вони робили дії, які приводили до негативного результату.

Фінал Кубку – ще не означає перемога. Насправді професійний спорт існує тоді, коли здобуваєш трофей, а вихід у фінал може свідчити про підготовку, але неможливість зіграти головний матч. Це не вийшло команді, тренерам, значить, ми щось робимо не так, і треба робити зміни.

"Ураган" не хоче бути клубом-"середнячком", ми хочемо результатів! Тому свого часу в нас відбулися зміни в тренерському складі, і ми будемо далі рухатися, щоб знайти гравців-однодумців, для яких буде результат понад усе, і перше питання буде про зростання в команді, досягнення, а вже потім - про фінансову складову.

- Чи задоволені ви відвідуваністю домашніх матчів та підтримкою команди впродовж сезону, зважаючи на те, що клуб "народний"?
Це кризове для нас питання, і вже не перший рік. Не думаю, що варто штучно створювати фан-сектор, у людей має виникати природне бажання приходити, підтримувати, відчувати цей драйв, задоволення. На жаль, ми втратили активних вболівальників, які запалювали зал, і це дуже прикро. Нам треба показати, що ми можемо грати, і на всі сто процентів віддані цьому клубу.

Стосовно "народного", то тут ще є й інший "меседж" – в майбутньому нам хотілося б, щоб було багато долучених до клубу людей, співучасників цього процесу і виборна посада президента. Відчуваю, що такі міста, як Івано-Франківськ, де всі одне одного знають, мають потенціал, щоб бізнесмени, вболівальники долучалися до роботи клубу, мали певні привілеї, приймали колективні рішення, і підтримували клуб, в тому числі і фінансово. Довший час клуб під ризиком, бо практично фінансується однією групою людей, і ми в пошуку партнерів, але поки не знаходимо їх.

Головний тренер "Урагану" Максим Павленко:
- Підсумок сезону однозначний, це - незадовільний результат. Незважаючи на всі негаразди, які спіткали нас впродовж регулярного чемпіонату, "Ураган" до Нового року і після – дві різні команди. Ближче до стадії плей-офф ми дійсно стали тим єдиним колективом, який здатний виборювати нагороди, боротися до кінця в Кубку. На жаль, не перемогли, а цінністю є саме трофеї і титули. Так, ми вперше в історії зіграли фінал Кубку України, але ми - не команда Першої ліги, і ставимо перед собою тільки максимальні цілі.

Через кубкові ігри нам вдалося підготуватися до стадії плей-офф, де ми на рівних грали з "ХІТом", але знову ж таки – цього не достатньо, щоб вигравати, проходити далі до півфіналу, фіналу, демонструвати значно вищі швидкості, також вищою має бути індивідуальна майстерність, відповідальність. Можливо, в пройдешньому сезоні цей склад команди досягнув свого максимуму. Підсумок для нас невтішний…

Досить довго нам не вдавалося стабілізувати склад, були травмовані, були дискваліфікації, на кожен матч були різні поєдання "четвіркок". Все-таки, незважаючи на це, з приходом в команду Євгена Іваняка, Андрія Лисенка, ми змогли стабілізувати два "квартети", одна досвідчена, друга - молода, і все-таки згуртувалися навколо результату.

КАДРОВІ ЗМІНИ

Президент НФК "Ураган" Олександр Бубен:
- На даний момент ми на тій межі, коли потрібно робити зміни. Ми хочемо бачити в команді тих людей, які можуть підтримати наш стиль гри, можуть приносити результат, будуть одним колективом, однодумцями з тренером, які готові вчитися, незалежно від віку. От такий склад ми хочемо бачити на майбутні два сезони. На разі ми ще в пошуках...

Кадрові зміни, як такі, про які можна говорити, ще не відбулися. У нас залишилися діючі контракти, і ми розраховуємо на цих футзалістів. З частиною гравців ми, на жаль, не можемо продовжити співпрацю, і я дякую цим хлопцям, що вони були на протязі довгого часу в нашому клубі, намагалися разом зростати, досягати результату. Але в подальшому не бачимо, що наша співпраця може бути результативною.

Є наші "ветерани", старожили клубу, і ми тут довго вагалися. Ми розуміємо, що готові продовжувати з ними далі йти, але в наступному сезоні будуть інші вимоги, і по наших прогнозах може статися так, що вони сидітимуть на лавці запасних, а це не дуже коректно по відношенні до цих гравців. А з іншого боку, я бачу в них потенціал. Якщо вони захочуть продовжити свою спортивну кар’єру на вищому рівні, то впевнений, що зможуть знайти команди зі своїм стилем гри, і Роман Кіндратів та Андрій Сімка будуть там корисними. Ми хочемо подякувати їм за те, що вони зробили – останні кубкові матчі і плей-офф вони грали на грані своїх фізичних можливостей і сил. Якщо вони завершують кар’єру, то ми готові говорити, як вони далі бачать себе в структурі клубу, можливо на посаді тренера, чи гра на нижчому рівні. Тобто ми в процесі діалогу…

З Петром Шотурмою ще буде зустріч, ми хочемо його бачити у нашій команді, але розуміємо, що зараз на нього є великий попит, і не впевнені, чи вистачить нам фінансових ресурсів, щоб його переконати залишитись.

- Який кредит довіри до головного тренера?
- Ми "сходимося" в поглядах і баченнях стосовно стилю гри. Це той тренер, якому не цікаво просто тренувати, він хоче боротися за результат. Це молодий, але дуже потенційний тренер, і я знаю, як він працює над собою, як комунікує зі старшими досвідченішими колегами, постійно зростає. Тому, звичайно, кредит довіри є.

- Чи виникало бажання запросити кількох легіонерів, і порушити чотирирічну "мовчанку" без медалей?
- Насправді були думки, щоб підсилитись на сезон-два, виграти, і підвищити тонус, задоволення від того, що ти робиш. Але загальна філософія "Урагану" трішки відрізняється від інших клубів – ми хочемо знайти той механізм, який даватиме можливість отримувати такі результати постійно. Тому ми дещо "розпорошуємо" ресурси, вкладаючи в Академію, інфраструктуру, очікуючи, що знайдеться команда тренерів, яка скомпанує склад, з яким можна вигравати не один рік, а рухатися перед, зростати разом і здобувати нагороди.

- Чому на разі в "Урагані" не залишилося жодного вихованця клубної Академії?
- Важливо знайти ту модель, коли наші діти складатимуть конкуренцію на ринку футзалістів чи футболістів. Шотурма, Королишин, Горбатий – це "перші вилазки" з нашої ДЮСШ, наші перші кроки, коли ми ще не мали методології. Думаю, це дискусійне питання для всієї футбольної громади області про розвиток дитячо-юнацького футболу.

Головний тренер "Урагану" Максим Павленко:
- На сьогоднішній день з діючими контрактами залишилися Андрій Лисенко, Андрій Цілик, Микола Микитюк, Роман Колток і Тарас Левандівський. Ведемо перемовини з гравцями, які б підходили під наш стиль, і в той же час, яких би дозволяв бюджету клубу. Це не будуть якісь суперзірки, ми хочемо виховувати своїх,і ставимо за мету, щоб в команді було івано-франківські гравці. Маємо потужну клубну Академію, дублерів з "Урагану-2", тому треба, щоб ця молодь зростала, виходила на високий рівень, ставала конкурентоспроможною і активно "стукалася" в основну команду. Ведемо перемовини з гравцями на різні позиції, але детальніше можна буде говорити, коли будуть укладені угоди.

- Чи розглядаєте когось з гравців з "дублюючої" команди?
Минулий сезон хлопці провели в Першій лізі, п’ятеро гравців виступали за молодіжну збірну, тому певний досвід мають, тому будемо активно їх залучати до зборів та тренувань головної команди,щоб переглянути, чи здатні вони конкурувати в Екстра-лізі.

ПЕРШОЛІГОВИЙ "УРАГАН-2 КФВ"

Виконавчий директор НФК "Ураган" Олег Ковальський:
- Поява "Урагану-2" в Першій лізі відбулася ще в сезоні 2012/2013, але тим не менше, команду "дублю" нинішнього зразку не можна вважати правонаступницею. По-перше, змінилися цілі, по-друге, - підходи у формуванні самої команди. Перед початком сезону 2017/18 було багато "невідомих" – як відбуватиметься комунікація між "основою" і "дублем", як 17-річні гравці психологічно будуть готові "битися" з більш зрілими суперниками. Тому це був більш пілотний проект, який ми реалізували спільно з Коледжем фізичного виховання. Але завдяки цьому ми побачили наші слабкі місця, над якими треба працювати.

Очікували, що в чемпіонаті Першої ліги "Ураган-2-КФВ" обкатає молодих гравців, але в підсумку їхній ігровий час на майданчику нас не задовольнив, бо деякі матчі будувалися практично на гравцях "основи". Тим не менше, можу з впевненістю сказати, що сезон для команди у Першій лізі є позитивним, бо дав відповіді на наші запитання. Робимо подальші висновки і продовжуємо цей проект, який має велику цінність для клубу.

Президент НФК "Ураган" Олександр Бубен:
- Ми пишаємося тим, що вихованців клубної Академії запрошують у збірні команди України. Це велика честь і підтвердження, що ми на правильному шляху. Є складний період переходу з юнацького в дорослий футзал, і багато гравців не справляються з цією відповідальністю, а ми, як клуб, ще в пошуку оптимальної моделі їх максимальної адаптації. Обрали Першу лігу, щоб хлопці набували досвіду. Справді, ми незадоволені кількістю ігрового часу, яку провела молодь на майданчику. Тренерський штат чомусь не виконав завдання, і більше грав на результат. А ми очікували, що результатом роботи стануть не зайняті місця, а зростання в плані тактичних, групових, індивідуальних якостей, здобуття досвіду, стійкості і конкурентоспроможності в головній команді. Тому в цьому напрямі теж будуть зміни, і ми в процесі пошуку тренера для команди "дублю", яка стане якісним підсиленням для головного "Урагану".

СТРАТЕГІЯ НА СЕЗОН 2018/2019

Президент НФК "Ураган" Олександр Бубен:
- Остаточні цілі будуть визначені після того, як буде сформований склад команди, а це - друга половина липня. Я дивлюся на перспективу у два, а, можливо і три сезони. В сезоні 2018/19 ми будемо "ставити" гру, але це не означає, що він буде гіршим, ніж попередній. Буде боєздатний колектив, цікава змістовна гра. Будемо ставити завдання боротися за медалі і Кубок України. Через сезон будемо готові вигравати обидва трофеї. На це розраховані наші плани.

- Який, на вашу думку, оптимальний формат Екстра-ліги?
- Про оптимальну кількість команд важко говорити, бо давно її не було. Звичайно, що 12-16 команд, це вже краще, ніж дев'ять. На наступний сезон буде ще "АРПІ Запоріжжя", можливо, ще якісь команди. Хотілося б, щоб був плавний графік навантажень без пауз. Тому в планах АФУ запровадити ще й "Кубок ліги", який буде підтримувати тонус впродовж всього сезону.

- Яке місце посідає бюджет "Урагану" серед клубів вітчизняної Екстра-ліги?
- У нас рівень сприйняття грошей суспільством не зовсім зріле і адекватне. Коли говориш про гроші, то виникає багато запитань – "мало/багато", "їх спрямованість". Скажу, що цього бюджету вистачає, щоб ставати чемпіонами.

Головний тренер "Урагану" Максим Павленко:
- Розпочати підготовку до нового сезону плануємо 23 липня, переглянемо новачків, молодих перспективних гравців. Буде три тижні на підготовку в Івано-Франківську, а вже потім – основний навчально-тренувальний збір, впродовж якого сформована команда буде готуватися до старту чемпіонату.

- Який, на вашу думку, оптимальний формат Екстра-ліги?
Система розіграшу неідеальна, бо "Ураган" наприкінці березня завершив чемпіонат, а новий сезон розпочинає у вересні, а це - п’ять місяців без ігрової практики. Тому треба шукати якусь оптимальну модель, можливо, це - чотири кола регулярного чемпіонату, за підсумками якого і визначиться переможець.

Прес-служба НФК "Ураган", фото Олекси БУТЧАКА

23.05.2018 22:11

Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted (tried to allocate 130968 bytes) in /home/uragan/uragan.if.ua/www/includes/bootstrap.inc on line 2804