КУБОК УКРАЇНИ. 1/4 ФІНАЛУ. «ХІТ» - «УРАГАН» - 1:1, ПЕН. 5:4

Лідер Першої ліги вирвав путівку до півфіналу у серії післяматчевих пенальті

Перша гра "Фіналу восьми" почалася з обережних дій з боку обох команд. І "Ураган", і "ХІТ" намагалися намацати сильні і слабкі сторони один одного. У "драконів" це виходило трохи краще. Принаймні, івано-франківці залишили дебют зустрічі за собою, але при цьому не могли забити. Хоча могли це зробити і Зварич, і Пелех, і Боргун. Однак, з реалізацією у підопічних Івана Скіцка були проблеми. Не завжди м'яч летів за потрібною адресою. До того ж, в деяких епізодах свою воротарську майстерність показував досвідчений Лисенко.

Що ж стосується киян, то вони відповіли тим, що прагнули, в першу чергу, грамотно зіграти в обороні. І це було не зовсім схоже на той "ХІТ", який ми звикли бачити в Першій лізі і який практично з перших хвилин диктував свої умови гри. Проте, у цьому, як виявилося, була своя родзинка. Ближче до екватора першого тайму "кабельники" почали намацувати свою гру в атаці і пристрілюватися до воріт Бірова. Перший "дзвіночок" пролунав від Чепорнюка, з чиїм ударом голкіпер "Урагану" впорався. Скажемо відразу, що по ходу першої 20-хвилинки саме Чепорнюк був найактивнішим гравцем у складі "ХІТа". Однак, тут же скажемо, що кияни навіть коли почали перехоплювати ініціативу, не завжди завершували свої атаки ударами.

У якісь моменти гра ставала нудною. І її треба було якось оживити. Як саме – показали останні хвилини першої половини зустрічі, коли команди обмінялися голами. Спочатку гол-красень забив Ігор Борсук. На 18-й хвилині Чепорнюк подав кутовий, а капітан "ХІТа" зумів згрупуватися і нанести удар "ножицями" через себе! Воістину шикарний гол! Втім, ейфорія підопічних Олега Лук'яненка тривала всього тридцять секунд. Саме стільки часу знадобилося "Урагану", щоб зрівняти рахунок. Зробив це Пелех. Після цього команди намагалися активно провести кінцівку тайму, але ні одному з колективів не вдалося піти на перерву в якості переможця.

Початок другого тайму навряд чи можна занести в актив киянам. Мало того, що вони дуже швидко набрали чотири командних фоли, так ще на 25-й хвилині привезли у свої ворота 6-метровий. Сталося це після того, як Корнійчук збив у своїй штрафній Корсуна, який вже готувався пробити по воротах Лисенка. Пенальті взявся виконувати Горбатий, але 19-й номер "Урагану" не зміг переграти досвідченого голкіпера з 6-метрової точки. Цей момент повинен був внести перелом у гру, але в підсумку виявилося, що він тільки розлютив "драконів", які мали ще кілька реальних нагод для того, щоб вийти вперед. Чого вартий хоча б момент у того ж Корсуна, який не зміг замкнути простріл Боргуна зліва.

А от кияни грали більш спокійно, хоча теж мали кілька моментів для взяття воріт Бірова. Той же Чепорнюк міг забити після помилки Пелеха і пасу Шувалова. І сам Шувалов теж мав можливість відзначитись. Однак на табло Палацу спорту "Локомотив" ім. Г. Кірпи продовжували горіти дві одиниці. Ближче до кінця основного часу обидві команди спробували активізуватися, щоб не переводити гру у серію пенальті. Яскраве тому підтвердження – момент у Горбатого, який запоров вихід сам на сам з Лисенком. У столичної команди теж був свій момент. У підсумку серії післяматчевих 6-метрових уникнути не вдалося.

Серія не закінчилася у відведені для цього шість ударів, і обом командам довелося пробивати пенальті далі, до першого промаху. І тут своє вагоме слово сказали воротарі "ХІТа". Спочатку запасний воротар столичної команди, Тарас Коваленко, переграв свого колегу по воротарському цеху, Віталія Бірова. Він пробив під поперечину з такою силою, що після удару порвалася сітка. А вже потім Лисенко парирував удар з "точки" капітана "Урагану" Кіндратіва. Таким чином, "ХІТ" переміг у серії пенальті з рахунком 5:4 і став першим півфіналістом Кубка України.

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, UA-Футбол

Кубок України. "Фінал восьми". 1/4 фіналу
"ХІТ" (Київ) - "УРАГАН" (Івано-Франківськ) - 1:1, по пенальті 5:4

25 лютого. 12:00. Харків. Палац спорту "Локомотив" ім. Г.Кірпи. 300 глядачів.
Арбітри: Фесенко, Швець (обидва - Харків). Спостергіач арбітражу: Воложенко (Харків).

ХІТ: Лисенко – Чепорнюк, І.Борсук-к, Шувалов, Медвідь – Школьний, Колесніков, Назаренко, Корнійчук.
Ураган: Біров – Кіндратів-к, Зварич, Пелех, Цілик –  Баланик, Корсун, Боргун, Горбатий – Лясковський.
Голи: І. Борсук (18) – Пелех (19).
Попередження: Корнійчук (25) – Корсун (26).
На 25-й хвилині Горбатий не реалізував пенальті (воротар).

Серія пенальті: Колесніков (1:0), Баланик (1:1), Корнійчук (1:1, воротар), Кефа (1:1, воротар), Чепорнюк (2:1), Боргун (2:2), Войток (3:2), Корсун (3:3), Гер (4:3), Зварич (4:4), Коваленко (5:4), Кіндратів (5:4, воротар).

25.02.2016 14:16