ЛОКОМОТИВ – УРАГАН. АНОНС ВІД САЙТУ SPORT.UA

Піднятися складно, тримати рівень куди складніше

На два календарних дні розбитий восьмий тур футзальної Екстра-ліги, і він відкриється матчем у Харкові, де "Локомотив", лідер чемпіонату України, приймає івано-франківський "Ураган", який влаштувався на шостій сходинці турнірної таблиці.

У первісному варіанті календаря "Локомотив" і "Ураган" матч цього туру повинні були проводити в Івано-Франківську. Але ретельно прорахувавши план своєї підготовки до листопадових ігор Кубка УЄФА, з метою, щоб вона була більш продуктивною, харківський клуб вирішив звернутися до "Урагану" з проханням про обмін місцями проведення очного матчу в кожному з кіл. Все-таки на що, щоб з'їздити в Івано-Франківськ і повернутися назад, з урахуванням графіка руху поїздів, у "залізничників" йшло чотири дні, а це все дорогоцінний час. А щоб у всеозброєнні підійти до матчів проти чемпіонів Словаччини, Сербії та Португалії, для головного тренера "Локомотива" Євгена Ривкіна на рахунку кожен день. В "Урагані" на прохання "Локомотива" відповіли згодою, і тут обов'язково потрібно відзначити – у нашому невеликому футзальному співтоваристві його учасники з розумінням ставляться до виступу чемпіона України в єврокубку, і це не може не радувати. На відміну від так званого "старшого брата" – футболу, де реакцію деяких клубів на рідкісні прохання від учасників єврокубків не інакше, як цинізмом, назвати складно.

Тим часом, матчі попереднього туру обидві команди відіграли так, що грою своїх підопічних не були задоволені ні Євген Ривкін, ні Іван Скіцко. А для наставника франківців ситуація погіршувалася ще й тим, що перемога над "ЛТК/Інбев/НПУ" буквально вислизнула з рук самим образливим чином. Стало вже звичним, що після матчів збірної, на які викликається, як правило, не менше половини складу "Локомотива", "залізничники" натужно проводять свою першу гру. Хоча в складі харківського клубу зібрані футболісти високого класу, але і для них не проходять безслідно ті 5-6 днів, які вони проводять поза спільним тренувальним процесом. Анітрохи не применшуючи заслуг гравців "Кардинала-Рівне", але неважко було помітити, що "Локомотив" у матчі проти рівненської команди був мало схожий на себе, того, яким він був, наприклад, у матчах проти "Енергії" або "Спортлідера+". А коли не працюють злагоджено голова і ноги, і виникають такі епізоди, як на останніх секундах гри, коли Сергій Журба з трьох метрів пробив у штангу порожніх воріт – квінтесенція того стану "Локомотива", в якому він був на майданчику.

Однак, як зазначив після матчу Євген Ривкін, він до цього був готовий і знає, що робити в подібній ситуації. Підстав не вірити тренеру, якого разом з командою незабаром чекає вже шостий груповий раунд Кубка УЄФА, ні – за дві попередні єврокубкові кампанії накопичений достатній досвід, як працювати з футболістами, щоб вони, висловлюючись футбольним сленгом, "побігли" в самий потрібний і важливий момент.

По крупицях збирає досвід разом зі своїми молодими футболістами і головний тренер "Урагану" Іван Скіцко. Є таке поняття у футболі, як синдром другого року. Використовується він, як правило, відносно команд (або футболістів) після того, як вони піднімаються на більш високий рівень. І якщо перший рік проводиться більше на емоціях, але в наступному сезоні вже потрібно демонструвати певний багаж майстерності, адже ставлення з боку суперників вже дещо інше, набагато більш відповідальне. Не повністю, звичайно, але деяка аналогія для "Урагану" є. Після торішнього четвертого місця "ураганівці" високо підняли планку, але в нинішньому сезоні навіть щоб повторити свій результат, франківцям доведеться ой як постаратися.

Цікавий збіг – що зараз, що рік тому після семи турів "Ураган" йде шостим в турнірній таблиці. Але все пізнається в порівнянні – те шосте місце можна було вважати, що для команди, в якій більшість футболістів вперше поринуло у дорослий футзал, хорошим стартом. По нинішньому сезоні цього не скажеш. Рік тому на цьому ж відрізку турнірної дистанції в "Урагану" було аж три перемоги – над "СумДУ", "Лукасом" і "Приватом". Перших двох команд в Екстра-лізі немає, криворіжці зараз не такі безпорадні, як у минулому сезоні. При тих загальних тенденціях, які є в нашому вищому дивізіоні, тим не менш, можна говорити про вирівнювання класу команд. І відбувається це за рахунок їх зміцнення досвідченими футболістами, це те, в чому відчуває недолік Іван Скіцко, і команда втрачає очки там, де цього не повинно бути.

При загальному зменшенні кількості ігор у регулярному чемпіонаті цінність очок в одній, окремо взятій грі зростає, і будь-яку втрату надолужувати буде дуже складно. До кінця першого кола у франківців залишилося два матчі – з першою та останньою командами в турнірній таблиці. Скільки "ураганівці" у них можуть взяти очок, нехай дасть відповідь кожен читач сам, але підопічним Івана Скіцка дуже важливо не відпустити у відрив тих, кому вони зараз дихають у спину, адже наздоганяти у другому колі буде вкрай складно.

Анатолій ПОДВОЙСЬКИЙ, прогноз Sport.ua - 4:1

Чемпіонат України. Екстра-ліга. 8 тур
"ЛОКОМОТИВ" (Харків) - "УРАГАН" (Івано-Франківськ)
 
30 жовтня. 15:00. Харків. Палац спорту "Локомотив" ім. Г. Кірпи.
Арбітри: Лутій (Київ), Кравченко (Суми). Спостерігач арбітражу: Король (Донецьк).
 
 
 
30.10.2015 08:50