ПРОМІЖНІ ПІДСУМКИ. УРАГАН: В БІЙ ІДЕ ОДНА МОЛОДЬ

Підсумки першої частини чемпіонату від "Першого футбольного"

*

1Football.info підбиває підсумки першої частини осінньої частини чемпіонату України, продовжуючи "марафон" розповіддю про івано-франківський Ураган.

Осінній багаж: +5=2-5
Набрані очки: 17 (вдома - 6/18 (33,33%), в гостях - 11/18 (61,11%))
Забито: 37 (вдома - 14, в гостях - 23). У середньому 3,08
Пропущено: 26 (вдома - 17, в гостях - 9). В середньому - 2,17
Найпопулярніший рахунок: -
Найбільша перемога: 8:1 (Лукас)
Найбільша поразка: 0:4 (ЛТК)
Попередження: 16 (1,33)
Вилучень: 1
Відвідуваність: 5 850 (в середньому - 488)

Кращий
- бомбардир: Михайло Зварич, Ігор Корсун, Андрій Сімка - всі по 7 м'ячів
- асистент: Андрій Сімка, Юліан Горбатий - по 5 передач
- за системою "гол+пас": Андрій Сімка - 12 (7+5)
- "грубіян": Андрій Сімка - 1ЧК+2ЖК

В кінці минулого сезону футзальну громадськість буквально шокувала новина про реформування Урагану. Воно і зрозуміло, адже на той момент команда Сергія Гупаленка знайшла дуже хороші риси і мала величезний потенціал... Але, на жаль, довелося миритися. І замість Роніньо і Морено писати історію "драконів" почали хлопці з маловідомими раніше прізвищами Корсун, Зварич, Горбатий...

Як складався шлях

На старті все було досить прогнозовано. Як сказав одного разу багаторічний капітан Урагану Роман Кіндратів, який разом з Андрієм Сімкою і Романом Колтком залишився в команді, не можна відразу, з першого класу перейти в десятий. А проти істини, як кажуть, не попреш. Так що на старті сезону Урагану в першу чергу доводилося терпіти, вчитися і набиратися досвіду: 1:4 від Спортлідера, 0:4 від ЛТК, 2:3 від Кардинал-Рівне... Ні, були і перемоги типу гостьової над СумДУ (6:1), проте на основну ситуацію не впливало.

Але на початку листопада вельми несподівано Ураган видав "2 по 8", розгромивши в гостях Лукас (8:1) і вдома Приват - 8:2. Так, у цей час що Лукас, Приват були далеко не в кращих кондиціях, але такі перемоги дуже допомогли молодим "драконам" психологічно. Адже саме після тих погромів команда Івана Скіцка дуже гідно пройшла складний відрізок з поєдинків з Енергією, Локомотивом і Спортлідером, де порадувала не тільки гарною грою, але і результатом. Особливо несподівано були відвезені три очки з Хмельницького, де ураганівці якимось дивом забили господарям три "сухих" голи.

З чим завершили першу частину

Взагалі Ураган гідний трохи більшої похвали, ніж отримує зараз. Адже, по суті, в нинішньому сезоні в Івано-Франківську Екстра-ліги почала вчорашня команда першої ліги - Ураган-2. Безсумнівно, пара Кіндратів-Сімка плюс воротар Колток - дуже вагомий козир, якого немає в інших дебютантів. Але решта 80 відсотків взагалі були необстріляними пташками, і матчі проти такого ж молодіжного, але більш досвідченого ЛТК показали, що вся робота тільки попереду.

І хлопці рухалися вперед разом зі своїм тренером, який посеред сезону навіть встиг пройти стажування в іспанській Барселоні. Ураган набивав шишки, і з часом стали проявлятися перші плоди: утворилися потрібні четвірки, почали давати ефект награні комбінації, а найголовніше - індивідуальна майстерність гравців приносить користь всій команді. Робота Скіцка видно, як на долоні: якщо в перших матчах з серйозними суперниками (СумДУ в рахунок не беремо) у "драконів" взагалі не було хороших індивідуальних проходів і злагоджених багатоходівок, то під кінець осені саме завдяки цьому важливі голи забивалися і кувалися перемоги.

Якщо хто засумнівався в середньому віці команди, вражений фактурним виглядом того ж Бірова або Лясковського, то ось вам цифри: з 31-річним Сімкою і 36-річним Кіндратівим середній вік Урагану становить 23,2 роки. Без них - 20,8 років.

Хто є хто?

Головна відмінність гравців Урагану від інших дебютантів "вишки" - хороша школа в одному з кращих клубів України. Це і цілеспрямоване навчання у клубній ДЮСШ, і обкатка в першій лізі. Тому рівень та фундамент для зростання в івано-франківських дебютантів був непоганий. Залишалося тільки чекати і дивитися, хто швидше почне зростати. В результаті вперед вибилися Зварич і Корсун, а у воротах дуже добре зарекомендував себе Біров. Також не відстає і Горбатий, який на відміну від забивних Зварича і Корсуна більше приносить користі в якості асистента. Всі ці хлопці - вже не "жовторотики", і зараз починають свою боротьбу за звання кращих молодих гравців України.

Окремо можна не згадати про Кіндратіва і Сімку. Двоє "динозаврів" залишилися вірні команді у важких умовах, доглядаючи за "дитячим садком" на паркеті. Обидва ветерани перебувають у відмінній формі, приносять користь команді, і головне - передають свій досвід молодим партнерам. Впевнений, якщо б не ця пара старожилів, справи у "драконів" йшли б зовсім інакше...

MVP

Як би не прогресувала молодь, а все-таки Сімка є Сімка. 31-річний футзаліст показує відмінну стабільну гру вже більше року, будучи справжньою глибою для команди. Сімка - це авторитет, це високий рівень і відповідний ККД, це красиві і дуже потрібні паси і голи! Як не цінувати такого гравця?

"Запишіть завдання на канікули..."

Результат і нинішній розвиток гри показує, що з обраним курсом руху Ураган не прогадав. Правильно даний напрямок, в якому зараз працюють "дракони", - побачимо у кінці сезону. Ну а зараз, як кажуть, "продовжуємо в тому ж дусі". Молодій команді належить ще багато чого знайти, а також відшліфувати вже наявні елементи. Ну а головне - індивідуальна робота молоді над собою, як в ігровому, так і в психологічному плані.

Найбільші серії команди
- переможна: 2 матчі
- безпрограшна: 3 матчі
- безвиграшна: 3 матчі
- програшна: -

Найбільші серії гравців
- голи: Михайло Зварич - 3 матчі (5 голів)
- передачі: Андрій Сімка - 3 матчі (3 передачі)
- гол+пас: Михайло Зварич - 5 матчів (5+0)
- попередження: Віталій Біров - 2 матчі

Кадровий потенціал

Молоді-бувалі

Середній вік команди

Лев МИРГОРОДСЬКИЙ, 1Football.info
 

08.01.2015 12:16