В «УРАГАНІ» ГОТУЮТЬСЯ ВПРОВАДЖУВАТИ ІСПАНСЬКИЙ ДОСВІД

Тренери всіх команд івано-франківського клубу провели внутрішній семінар

У п’ятницю, 6 лютого, всіх тренерів НФК "Ураган" об’єднав внутрішній семінар, на якому обговорювали нещодавні навчання, ділилися думками і напрацюваннями. Нагадаємо, що 26-28 січня, "ураганівська" делегація у складі Івана Скіцка, Юрія Костишина, Івана Данилишина та Володимира Слободяна у Києві побували на семінарі іменитого Хосе Венансіо Лопеса, відомого іспанського фахівця - тренера національної збірної Іспанії. Насиченим січень був і для спортивного директора НФК "Ураган" Романа Ярого, який із десятирічними вихованцями клубної ДЮСШ нещодавно повернувся із міжнародного тренувального турне.

Головний тренер "драконів" Іван Скіцко розповів про різновиди атак, пояснив особливості схем "3:1", "4:0", "2:2", і схематично продемонстрував приклади вправ для вдосконалення майстерності. Наставники "Урагану-2" присвятили свій виступ грі з п’ятим "зайвим" та захисту. Головний тренер "дублю" Юрій Костишин розповів про гру в більшості "5:4", особливу увагу акцентував на особливості розміщення гравців, показав побачені нововведення та тактичні напрацювання. Напарник Юрій Степановича - Іван Данилишин говорив про тактику побудови гри в захисті, типи оборони та вправи для захисних маневрів.

Старший тренер ДЮСШ "Ураган" Володимир Слободян "розбирався" із стандартними положеннями - аутами, кутовими, штрафними ударами. А спортивний директор "Урагану" - Роман Ярий поділився новою стратегією дій в захисті при виході "3:2", нововведеннями при виході з пресингу за схемою "4:0", прикладами ігрових вправ для розвитку мислення гравців різного віку. Насамкінець Роман Олексійович наголосив на важливості вдосконалення напрацювань в ДЮСШ "Ураган" та продемонстрував різні схеми.

Христина ЧУЛОВСЬКА, прес-служба НФК "Ураган".

Сьогодні, 6 лютого, відбувся внутрішній семінар, на якому тренери НФК "Ураган" обмінялись знаннями, набутими від іспанських фахівців. У семінарі взяли участь головний тренер "драконів" Іван Скіцко, тренер Ярослав Ватаманюк, обидва наставники "Урагану-2" Юрій Костишин та Іван Данилишин, головний тренер ДЮСШ Володимир Слободян, тренери ДЮСШ Дмитро Мельниченко та Юрій Іванишин, а також спортивний директор клубу Роман Ярий.

Минулого тижня "ураганівська" делегація відвідала триденний семінар, який проводив один з найкращих тренерів світу - наставник збірної Іспанії Хосе Венансіо Лопес. Окрім того, в середині січня десятирічні вихованці клубу разом із Романом Ярим з’їздили у тренувальний тур Європою, де мали нагоду попрацювати під орудою тренера "Валенсії" Хав’єра Арнау. Ще раніше, восени, Іван Скіцко відвідав Барселону, де переймав досвід видатного Марка Кармони.

На початку семінару Ярий наголосив, що всі зміни у тренувальному процесі та методиках занять мають починатись ще з наймолодших дитячих груп. Таким чином має вироблятись єдиний малюнок гри, притаманний всім гравцям "Урагану".

Іван Скіцко розказав колегам про різновиди атакуючих схем, зокрема, 3:1 (зі "стовпом), 4:0 та 2:2. Наставник наголосив, що модель 3:1, яку використовує "Ураган" (із Сімкою у ролі "стовпа"), окрім франківчан використовує лише одна команда Екстра-ліги - харківський "Локомотив". На думку Скіцка, це є однією з найефективніших моделей, і до хорошого "стовпа" висувається багато вимог. "Стовп" має добре грати корпусом, має вміти відкритись, має володіти хорошим ударом, грати обома ногами, а це є проблема в сучасному футболі", - пояснює тренер.

Юрій Костишин у свою чергу розказав про тактичну побудову грі в захисті, Іван Данилишин - про нюанси розіграшу "зайвого", Володимир Слободян - про стандартні положення. Спеціалісти також показали вправи для відпрацювання певних елементів, про які дізнались від Хосе Венансіо Лопеса.

Роман Ярий поділився досвідом роботи з тренером дитячої академії "Валенсії" Хав’єром Арнау. Він розказав зокрема про нову стратегію дій в захисті при виході 3 в 2, нововведення при виході з пресингу за схемою 4х0, а також показав, за допомогою яких вправ можна цьому навчитись.

За словами тренерів, деякі вправи уже використовуються в тренувальному процесі. При цьому, Іван Скіцко наголосив, що повністю копіювати манеру роботи інших спеціалістів в "Урагані" не будуть. "Кожен тренер - індивідуальність і має власне бачення. До того ж, фахівцю необхідно виходити з того, які гравці знаходяться у нього в команді", - говорить головний тренер "драконів".

Марія ЧАЛА, sport.if.ua

07.02.2015 00:02