ОЛЕКСАНДР БУБЕН: «П’ЯТИЙ МАТЧ - ВИРІШАЛЬНИЙ НЕ ЛИШЕ ДЛЯ КОМАНД, А Й ДЛЯ АСОЦІАЦІЇ»

Президент івано-франківського клубу - в інтерв'ю сайту Sport.if.ua

Президент НФК "Ураган" Олександр Бубен поділився враженнями від сезону, що минає, а також розказав, чого очікує від вирішального матчу півфіналу проти хмельницького "Спортлідера+".

- Перша задача, яка ставилась перед оновленим "Ураганом" на початку сезону - вихід у плей-офф. Зараз команда має шанси вийти до фіналу змагань. Очікували такого результату по ходу турніру чи це стало для вас несподіванкою?
- Коли команда вперше грає на високому рівні, то до постановки задач підходиш обережно, тим більше, тоді нам був невідомий потенціал інших клубів. Тому ми заявили про нашу першу мету, після якої мали би крок за кроком рухатись далі. Цим ми зняли психологічний тиск на гравців, дали їм час адаптуватись. Але з іншого боку, ми завжди максималісти, і всі наявні ресурси стараємось використовувати ефективно. Мені дуже приємно, що сезон ми завершуємо на мажорній ноті. Це дозволяє мені говорити, що команда прогресує, набирає професійної впевненості. За всіма показниками у нас спостерігається зростання, а значить завдання складнішають: зараз ми прагнемо здобути нагороди. Загалом на сьогодні я задоволений результатом.

- Що скажете про рівень Екстра-ліги цього сезону?
- Якщо порівнювати з тим рівнем, який був два-три роки тому, то клас команд і виконавців знизився, можливо, за виключенням "Локомотива". Але з іншого боку, це дало поштовх для молодих гравців, бо вони отримали шанс зіграти на найвищому рівні. Це добре, насамперед, для тих клубів, які мають дитячо-юнацькі секції і школи та орієнтуються на власних вихованців, а також підтримка для збірної України, зокрема - молодіжної. Раніше базовим клубом для неї був "ЛТК", а зараз багато команд мають молодих перспективних виконавців. Окрім того, ми бачили, що з кожним туром команди прогресують.

- Що стало запорукою вдалих виступів "Урагану" у другій частині сезону?
- Я би не виділяв у цьому несподіваному для багатьох результаті окремі фігури. Успіх - не випадковість, а наслідок злагодженої роботи всіх механізмів у клубі. "Ураган" будується на правильних, на мій погляд, принципах, і хоч, можливо, нам дечого ще не вистачає, ми зберігаємо головний вектор. Але, насправді, дуже приємно бачити, як професійно зростають наші тренери і гравці. Ми розуміємо, що "Ураган" зараз не такий заможний, як раніше, тож добре, що головна мотивація наших гравців - честь клубу і професійний розвиток, а не кількість нулів у зарплаті. Ми всі знаходимось на правильному шляху, і це те, що дозволяє нам сподіватись на позитивний результат.

- Але в "Урагану" попереду ще вирішальний п’ятий матч півфіналу проти "Спортлідера+", а дві попередні гри у Хмельницькому команда програла...
- Потенційно у нас були шанси добиватись позитивного результату й у тих перших матчах, але поки ще не вистачає досвіду і психологічної стійкості. Якщо всі гравці підійдуть до п’ятого поєдинку у відповідній формі та правильному психологічному стані, то буде дуже цікава гра. Також, сподіваюсь, що команди гратимуть коректно і не будуть давати волю емоціям. А перемогти повинен той, хто краще підготується і більше цього бажатиме.

Загалом хочу сказати, що п’ятий поєдинок буде вирішальним не лише для "Урагану" і для "Спортлідера+", а й для всієї Асоціації футзалу. Гратимуть дві амбіційні та досить рівні команди, які однаково прагнуть перемогти. Я не впевнений, що до кінця чемпіонату ми побачимо ще один настільки ж напружений поєдинок. Тому всі його учасники мають діяти максимально професійно - на рівні гравців, тренерів, президентів. Команди повинні вийти на майданчик, гідно виступити і досягнути такого результату, який ні в кого не викликатиме жодних сумнівів.

Футзальні ж чиновники мають проаналізувати попередні поєдинки у Хмельницькому та Івано-Франківську і підібрати гідних арбітрів - таких, які зможуть на високому професійному рівні та неупереджено виконати свою роботу. Цей матч може стати лакмусовим папірцем для всіх учасників футзальної спільноти, який покаже, чи можна надалі довіряти Асоціації. Тож будь-які нечесні методи мають бути неможливими у цій вирішальній грі, де визначиться другий фіналіст плей-офф. Наша команда пройде це випробування гідно, незалежно від підсумкового рахунку. І потім ми зможемо потиснути руку суперникам та чесно дивитись в очі вболівальникам.

- Ви маєте претензії до роботи суддів на попередніх матчах?
- У мене як у президента претензій немає і не може бути. Мені, звичайно, може здаватись, що хтось правий, а хтось - ні, але з мого місця на трибунах або з телекартинки я не можу робити висновки. Я також стараюсь не звертати уваги на чутки, що, мовляв, у Хмельницькому судді часто помиляються на користь господарів. Втім, якщо це відбудеться у вирішальному матчі, всім після цього буде неприємно. Ми хочемо бачити футзал у нашій країні чесним та прозорим і будемо робити все, щоб так і було.

Взагалі, в цьому чемпіонаті рівень суддівства зріс, впроваджується рейтингова система оцінки арбітрів, а спірні моменти розглядають незаангажовані фахівці. Ці інструменти - позитивні, але в кожної конкретної людини можуть бути свої мотиви, щоб їх не використовувати. У мене просто є бажання, щоб вирішальний матч півфіналу пройшов на високому рівні.

Ми закликаємо всіх уболівальників "Урагану" поїхати до Хмельницького, щоб підтримати команду. А також запрошуємо всіх працівників Асоціації та відповідальних осіб відвідати цей поєдинок.

- Де би ви хотіли бачити "Ураган" наступного сезону?
- За своєю філософією "Ураган" - це такий клуб, який завжди має боротись за найвищі нагороди. Я, звісно, бажаю "Урагану" досягати найвищих цілей, але дивлюсь на речі реально, адже багато буде залежати від якості чемпіонату та від фінансів. Якщо ми не будемо гідні високого місця, я не буду будь-якими методами тягнути команду на п’єдестал. Результат - це наслідок правильно вибудованого процесу.

- Плануєте й надалі черпати ресурси для основної команди з "Урагану-2"?
- Було кілька гравців, яких ми хотіли запросити в "Ураган", але вони або не бачили себе в Івано-Франківську, або мали надто високі запити по зарплаті. Проте ситуація може помінятись, важко загадувати на наступний сезон. Гравців буде підбирати тренер. Якщо не матимемо достатньо сильних місцевих гравців, то шукатимемо підсилення в інших областях. Але зараз уся наша увага зосереджена на найближчому матчі, що відбудеться 9 травня у Хмельницькому.

Марія ЧАЛА, sport.if.ua

04.05.2015 22:09