«РЕПОРТЕР»: ЧЕМПІОНАТ СЕРЕД ЮНАКІВ. ДІТИ ЧЕКАЮТЬ СТАРТУ

12 грудня офіційно стартує юнацький Чемпіонат України з футзалу

12 грудня на терени України офіційно повернеться Чемпіонат з футзалу серед дітей та юнаків. Під егідою Асоціації футзалу України змагання відбудуться за оновленим форматом.

Перший чемпіонат України серед дитячо-юнацьких команд відбувся 10 років тому. До 2015-го юні гравці різних вікових груп збиралися в одному місті, де протягом 2-3 днів змагалися за звання чемпіона. Нині все змінилося - тепер діти гратимуть майже щотижня. Крім того, збільшилась кількість учасників.

На думку голови Асоціації футзалу України Сергія Владика, завдяки новому формату залучатиметься більше команд, а це вже вищий професійний рівень. До того ж, через систематичність поєдинків кожен зможе по-справжньому відчути атмосферу всеукраїнських змагань. Також планують формувати збірні команди різних років народження і шукати джерела фінансування, аби найкращі гравці могли виїжджати на турніри в Європу.

Україну поділили на зони: західну, східну, південну та північну. У кожному дивізіоні представлені чотири вікові категорії - від 1999 до 2005 року народження. Регулярний чемпіонат матиме колову систему. Правда, ще невідомо, чи братимуть участь у змаганнях спортсмени зі Сходу. У Західній зоні змагатимуться футзалісти зі Львова, Тернополя, Чернівців, Рівного, Вінниці. Не пасуть задніх і малі міста, такі як Коломия та Червоноград (Львівська область).

Франківську дитячо-юнацьку школу "Ураган" презентуватимуть одразу три команди: підопічні Володимира Слободяна 2002 та 2003 років народження і вихованці Дмитра Мельниченка - 2005 р.н.

Начальник підрозділу дитячо-юнацьких команд і секцій НФК "Ураган" Володимир Слободян задоволений концепцією цьогорічних змагань. Каже, завдяки змінам хлопці почуватимуться вже дорослими спортсменами.

"Для дітей тренуватися - це одне, а от змагання - це вже зовсім інше, - каже Слободян. - Діти дуже раді змінам і хочуть якомога швидше почати грати. Переїзди, готелі, відвідування різних міст - ось, що їм найбільше до душі".

З дітьми, додає Володимир Слободян, їздитимуть і батьки. Зазначає, що минулого року зазвичай шестеро-семеро батьків супроводжували команду на виїзні поєдинки. Також наставник розповів, чого очікує від прийдешнього чемпіонату.

"Звісно, будь-який тренер хоче вивести свою команду до фіналу. Але ми не ставимо на перше місце результат. Головне - аби кожен пограв, відчув змагальну атмосферу, набрався досвіду, який неодмінно пригодиться, - наголошує Слободян. - Тренувальний цикл можна вважати завершеним тільки тоді, коли гравці застосують пройдене в реальному матчі".

Уже цієї суботи, 12 грудня, у спортивному залі ІФНТУНГ відбудуться перші ігри. Футболісти 2002 року народження гратимуть о 13:30, 2005 р.н. - о 15:00. А в неділю, 13 грудня, футзалісти 2003 року народження вирушать у Червоноград.

Юрій ГІЛЬШАНСЬКИЙ, газета "Репортер"

10.12.2015 12:43