«РЕПОРТЕР»: ДІТИ ГОТУЮТЬСЯ ДО ЛІГИ ЧЕМПІОНІВ

У травні визначать найсильніший шкільний клуб Франківщини

Кубок НФК "Ураган" цього сезону став наймасштабнішим - окрім Івано-Франківська, до розіграшу долучились аж 18 районів. Уже у травні серед переможців локальних турнірів визначать найсильніший клуб Прикарпаття - у Лізі Шкільних Чемпіонів. Лише в Івано-Франківську на старт шкільних змагань вийшли 30 команд. З листопада по квітень вони боролись за Кубок НФК "Ураган", 80 тис. грн призових, а також за Малий Кубок Укрексімбанку і сертифікат на 10 тис. грн.

Минулого тижня Кубок одержав нового франківського чемпіона. Ним стала команда ЗШ №10, тоді як останніми роками трофей здобували учні з 18-ї школи. У фіналі тріумфатори розгромили команду спеціалізованої школи №1 з рахунком 9:0. За словами тренера переможців Михайла Данчука, ця перемога - результат тривалих тренувань і психологічної стійкості. "Наша команда вже не перший рік грає одним складом. До того ж, діти, крім уроків фізкультури, займаються у футбольному клубі "Ніка", - розказує Данчук. - Мало того, останній тиждень ми дуже ретельно готували дітей до фіналу, налаштовували їх, а також вивчали суперника та розбирали можливі моменти гри. Насамперед старались, щоб діти психологічно не "перегоріли", а вийшли на гру розкутими. Це нам і допомогло". Тренер визнає, що СШ №1 була сильним суперником, бо їхні діти теж займаються у спортшколах, але, напевно, їм не вистачило психологічної стійкості.

Так само вважає і менеджер Кубку НФК "Ураган" Ігор Сорока. "Думаю, що дітей з першої школи спантеличив швидкий гол, а потім і ще два м’ячі, які влетіли в їхні ворота, - припускає він. - Окрім того, хлопчики з 10-ї школи хоч і вчаться у п’ятому класі, але були трішки старші за суперників". Втім, в оргкомітеті змагань планують СШ №1 також залучити до Ліги Шкільних Чемпіонів, де хлопці зможуть показати змістовну гру.

Тренер команди-переможниці загалом відзначає високий рівень кубку. "І змагання, і суддівство - все було професійно, - наголошує Данчук. - Ми також змагаємось у турнірі "Шкіряний м’яч", який організовує міськрада, і там усе проходить на значно нижчому рівні". Уже невдовзі новоспечені чемпіони стартують у Лізі Шкільних Чемпіонів. Серед конкурентів з районів Михайло Данчук відзначає команди з Коломиї та Долини, але прогнозів на змагання не дає.

Школа №10 вже вирішує, куди спрямувати виграні 80 тис. грн. "Ми б хотіли насамперед закупити спортивний інвентар, а директор більше хоче зробити ремонт у спортзалі, - розповідає Михайло Данчук. - Але, думаю, нам вдасться його переконати, адже без форми, м’ячів і тренажерів саме приміщення не матиме сенсу".

Що стосується попередніх чемпіонів Кубку НФК "Ураган" - ЗШ №18 - то цього сезону вони вдовольнились Малим Кубком Укрексімбанку. Як говорить тренер команди Володимир Гронський, причина - у його тактичній помилці під час одного з вирішальних матчів. "Ми багато тренувались, останні місяці мали по 3-4 заняття. Я водив дітей до тренажерного залу, працював з ними індивідуально, - розказує наставник. - Але я припустився помилки, замінивши двох гравців. Через це ми й поступились у вирішальній грі". Проте, потрапивши у "втішний" турнір, Гронський відразу поставив перед гравцями найвище завдання - перемога, якої в результаті і вдалось досягти.

Менеджер Кубку НФК "Ураган" Ігор Сорока говорить, що змагання в Івано-Франківську вчергове підтвердили свій рівень завдяки досвіду минулих років та спрацьованому оргкомітету. А от у більшості районів усе довелось організовувати з нуля. "Уперше змагання проходили аж у 18 райцентрах. Усі на місцях позитивно сприйняли ідею провести такий кубок, але були складнощі у комунікації з відповідальними на місцях, - каже Сорока. - Турніром там займались освітяни, які нам не підпорядковуються, тож ми могли лише висувати свої пропозиції. Але приємно, що більшість до нас дослухалась".

Втім, без неприємностей не обійшлось: у Яремчі не дотрималися регламенту змагань, через що оргкомітет не зміг визнати той турнір Кубком НФК "Ураган". "У нас була низка вимог: проводити ігри в залах, адже на вулиці було ще досить холодно, а також - не менше п’яти ігрових днів, щоб учні якомога довше були залучені до змагань, - пояснює менеджер. - А в Яремчі турнір провели за півтора дні. І хоч ми попереджали організаторів і вони мали час усе виправити, цього не сталося".

За словами Ігоря Сороки, він очікує, що команди з райцентрів зможуть гідно конкурувати з франківськими колективами. "Долинська СШ №6 довела свій рівень, ставши бронзовим призером Шкільної футзальної ліги України. По інших районах ситуація відрізняється, адже не всюди є можливість грати у хороших залах. Але здібні діти є скрізь, а переможці відзначились хорошою грою, - говорить Сорока. - На гру впливатимуть багато факторів - і психологія, і робота тренерів. Але травень у нас буде дуже цікавий".

Марія ЧАЛА, газета "Репортер"

29.04.2016 13:08