ВАСИЛЬ КОСТЮК: "З КОЖНИМ ПОЄДИНКОМ НАША КОМАНДА ДОДАЄ"

Голова обласної Асоціації міні-футболу - в інтерв'ю сайту sport.if.ua

Перед стартом сезону в обласному аматорському чемпіонаті сайт sport.if.ua поспілкувалися із першим віце-президентом НФК "Ураган", головою Асоціації міні-футболу Івано-Франківської області Василем Васильовичем Костюком.

- Вже найближчої суботи стартує чемпіонат області. Розкажіть детальніше про сам турнір, а також про команди, які мають намір стартувати в чемпіонаті, та нововведення, що очікують на нас.
- Цей рік в обласному футзалі є досить складним, насамперед, у зв'язку з економічною ситуацією в Україні. На жаль, на сьогоднішній день у Вищій лізі виявили бажання грати 9 команд. У першій лізі, на мою думку, взагалі катастрофічна ситуація, навіть не назбирується 8 команд для участі в цьому дивізіоні. Але, тим не менш, чемпіонат відбудеться за будь-якої кількості учасників. Ми з представниками команд порадилися та вирішили, що Вища ліга змагатиметься в два кола, а Перша - в три кола. Це у випадку, якщо буде менше 8 команд для участі в другому по силі обласному дивізіоні.

Щодо нововведень, перш за все варто виділити наступне. Команди Вищої ліги гратимуть "чистий" час - 2 тайми по 15 хвилин, а не по дванадцять, як було попередього сезону. Оплата суддівства тепер входитиме у вартість внеску для участі в чемпіонаті. Тобто командам не доведеться передбачати окремі кошти на оплату роботи суддів під час поєдинків чемпіонату. Також варто звернути увагу на те, що всі домашні матчі в сезоні команда із Городенки проводитиме на власному майданчику в рідному місті. Це має популяризувати футзал серед жителів цього населеного пункту.

І ще одне. Усі ігри першості цього сезону відбуватимуться в манежі Коледжу фізвиховання, де свої домашні матчі грає івано-франківський "Ураган".

- Окрім команди з Городенки, які ще команди з-за меж обласного центру мають намір вийти на старт нового чемпіонату?
- На сьогоднішній день я ще однозначно не можу відповісти на таке запитання. Трохи згодом, коли остаточно визначиться склад учасників, буде відомо точно. Але однозначно цієї суботи стартує Вища ліга.

- Одним із учасників чемпіонату буде команда, яка входить до структури "Урагану". Розкажіть про неї детальніше.
- Колись тренери, досвідчені гравці грали за "Ураган-4". Але коли в обласному чемпіонаті була достатня кількість команд, ми припинили свою діяльність. Сьогодні ж є частина гравців-ветеранів, таких як Ватаманюк, Костишин, Кузик Тарас, колишні та теперішні тренери. Саме вони захищатимуть кольори відновленого "Урагану-4". Також до них долучаються молоді працівники Івано-Франківськобленерго. Тобто отримаємо поєднання досвіду та молодості. До слова, днями ми провели товариську гру проти Надвірнянського РЕМу, який змагатиметься в Першій обласній лізі.

- Плавно переходимо від аматорського до професійного футзалу. В літнє міжсезоння дуже серйозно оновився івано-франківський "Ураган". Вже зіграно декілька поєдинків, що дає можливість сформувати певне враження про цей омолоджений колектив. Як Ви оцінюєте старт підопічних Івана Скіцка в Екстра-лізі?
- Наші юні футболісти ще лише пробують власні сили на такому сезйозному рівні. Але основне, що є потенціал для розвитку. Перші матчі в значній мірі, були програні саме через брак досвіду. Але з кожним поєдинком команда додає, починає відчувати впевненість у власних силах, зникає мандраж, який їй заважає. Впевнений в тому, що і в тренерського штабу достатньо знань і навичок, щоб продовжити формувати боєздатний колектив, гідну зміну попередньому поколінню наших футзалістів. Ведеться активна робота на перспективу. Молоді хлопці, яким по 18-20 років, в хорошій фізичній формі, і їм під силу виконати ті завдання, що стоять перед ними.

- Розкажіть, будь ласка, детальніше щодо конкретних завдань, які стоять перед командою.
- Насамперед, стоїть завдання потрапити до плей-офф. А далі цілі перед хлопцями встановлюватимуться з урахуванням їхніх виступів та психологічного стану.

- "Ураган" - це своєрідна вершина піраміди підготовки та росту футзалістів в нашій області. Чи обласний аматорський чемпіонат є одним із елементів в процесі підготовки потенційних гравців команд "Урагану"?
- На сьогоднішній день мета АМФІФО - це популяризація цього виду спорту, збільшення числа учасників змагань. Не секрет, що існує дефіцит залів, в яких можна грати. Та все ж, проводиться першість міста Івано-Франківська, де змагається близько 30 команд, в обласному чемпіонаті - біля 20-ти. Звичайно, є бажання, щоб аматорський чемпіонат міг підготувати когось до виступів в команді "Ураган". Але на даний момент це малоймовірно. Більшу увагу в цьому напрямку ми приділяємо дитячій школі клубу. Тут наша молодь має всі необхідні умови для розвитку.

А для обласного чемпіонату основним завданням є популяризація спорту, здорового способу життя, масовість. Сподіваємось, що найближчим часом вдасться впорядкувати всі нормативні документи, статути, створити Асоціацію футзалу міста Івано-Франківська та вибудувати цілісну структуру, яка забезпечуватиме розвиток футзалу в області.

- Вам часто доводиться спілкуватися із людьми, які займаються популяризацією та розвитком футзалу в столиці та інших регіонах. Порівняйте, будь ласка, рівень організації турнірів в нашій та інших областях.
- Я б оцінив рівень організації в нашій області на слабеньку трійку. В Києві, Харкові, Одесі в подібних змаганнях беруть участь сотні учасників. Але, знову ж таки, вже згадана мною проблема майданчиків та залів, придатних для проведення змагань, дається взнаки. Ми маємо лише 2-3 зали, які можуть приймати змагання. Сусідній Львів також нас випереджає. Але сподіваємось на краще. От пройшли вибори до парламенту, на нас скоріш за все очікуватимуть ще місцеві вибори. Можливо, наша влада зацікавиться популяризацією спорту. Якщо знайдуться інвестори, які зможуть підтримати фінансово проект будівництва грандіозного залу для проведення змагань, то не доведеться переривати навчальний процес в Коледжі фізвиховання.

- Ви торкнулися теми будівництва нового залу. На якій стадії знаходиться реалізація цього проекту на сьогоднішній день?
- НФК "Ураган" провів грандіозний обсяг роботи. Підписано договір оренди земельної ділянки біля "німецького озера" на Пасічній. Але на сьогоднішній день немає інвесторів, які були б готові профінансувати об'єкт. Тому керівництво клубу на чолі з президентом Олександром Бубеном прийняло рішення на літний період збудувати міні-футбольні майданчики з штучним покриттям та для пляжного футболу. Надіємось, що нам допоможуть із встановленням роздягалок, де можна було б перевдягтися та помитися після гри. В подальшому, як з'явиться фінансування для будівництва основного залу, ці майданчики можна легко демонтувати та перемістити в інше місце, де виникне необхідність в них.

Роман ТРАЙТУРАК, sport.if.ua.

06.11.2014 11:45

Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted (tried to allocate 130968 bytes) in /home/uragan/uragan.if.ua/www/includes/bootstrap.inc on line 2804