ОБЛАСНИЙ «КУБОК «УРАГАН». НОВИНИ З РАЙЦЕНТРІВ

Міжшкільні змагання на Прикарпатті набирають обертів + ВІДЕО
 
Прикарпаття у вирі міжшкільних змагань - день за днем масштабний шкільний турнір з футзалу "Кубок "Ураган" набирає обертів, і дітвора області включається у боротьбу за нагороди. Нагадаємо, що переможці кожної територіальної громади отримають 40 000 гривень призових для покращення спортивної інфраструктури. На разі завершився перший етап змагань, в рамках котрого між навчальними закладами відбувалася боротьба за вісімку найсильніших команд.  
 
Як завжди, наймасштабнішим стало Покуття, яке за чотири роки існування змагань показує позитивну динаміку залученості навчальних закладів краю. Цьогоріч змагання знову об’єднали не тільки місто Коломию, Коломийський район, а й відразу чотири об’єднані територіальні громади (далі - ОТГ), а це 44 (!) школи. Перший етап подолали 11 шкіл із міста Коломия, 12 - із Коломийського району, 9 шкіл - з Печеніжингської ОТГ, 12 - із Матеївецької, П’ядицької та Нижньовербізької ОТГ. І якщо міські школи мали значно вищі шанси потрапити у вісімку, то навчальним закладам із район та ОТГ довелося показувати й справді всю футзальну міць, щоб вибороти путівки у другий раунд, адже презентували у "вісімку" встановлену квоту команд. Днями місто та район включилися у розіграш другого етапу. Відзначимо, що на команди очікують поєдинки за коловою системою та плей-офф, а матчі, як завжди, відбуватимуться у спортивному залі ФОК "Прикарпатття".
 
 
Наздоганяє по чисельності й Надвірнянський район, який знову навколо Кубку "Ураган" згуртував чимало учасників - 33 школи, а це понад 400 учнів. Як і минулоріч, змагання відбулися у восьми зонах, переможці яких і стали учасниками другого раунду: Сердньомайданська ЗШ, Тисменичанська ЗШ, ЗШ №1, Назавидівська ЗШ, Краснянська ЗШ, Пасічнянська ЗШ, Битківська ЗШ, Засічанська ЗШ.  
 
Не поступається по чисельності й Снятинщина, яка вийшла на старт із 25-ма школами-учасниками, включаючи навчальні заклади Заболотівської ОТГ. Школярі вже залишили позаду ігрові дні у складі шести груп, а вісім учасників продовжать боротьбу вже найближчого вівторка, 13 лютого. У числі кращих - ЗШ с. Іллінці, ЗШ с. Стецева, ЗШ с. Заболотів, ЗШ с. Прутівка, ЗШ с.Попельники, ЗШ с. Княже, ЗШ с. Рудники та Снятинська ЗШ. 
 
 
Може похвалитися значною кількістю шкіл-учасників й Тлумаччина - 16 навчальних закладів із району та 12 шкіл із ОТГ. Згідно квоти обидві територіальні громади у своїх групах визначили претендентів на чемпіонський титул: Колінцівський НВК, Жуківська ЗШ, Живачівський НВК, Олешанська ЗШ, Прибилівський НВК, Делівська ЗШ, Нижнівська ЗШ і Тлумацька ЗШ. Найзапекліша боротьба за головний трофей розпочнеться зовсім скоро, а поєдинки відбуватимуться у новому спортивному залі міста Тлумач. 
 
Як завжди, масштабна Калущина! Перший етап згуртував 19 шкіл із району та Верхнянської ОТГ, котрі провели поєдинки у своїх чотирьох групах, поділених за територіальним принципом. Путівку у другий тур вибороли Голинська ЗШ, Боднарівська ЗШ, Тужилівський НВК, Новицький НВК, Сівка-Калуський НВК, Довпотівська ЗШ, Зборянський НВК та Негівська ЗШ. І якщо місто Калуш із своєю вісімкою команд вийде на старт тільки 26 лютого, учасники Калуського району продовжують розпочате з 6 лютого.
 
 
Не залишився осторонь міжшкільних змагань й Галицький район, а перший етап розігрували 17 шкіл - 13 навчальних закладів із району та 4 школи із Більшівцівської ОТГ. А місцем проведення матчів став саме спортивний зал Більшівцівської ЗШ, в ньому і продовжиться боротьба серед вісімки найсильніших. Старт другого етапу був запланований на понеділок, 12 лютого, однак, через карантин у ЗШ с. Більшівці - футзальні баталії розпочнуться дещо пізніше.
 
Однією з перших провела перший етап і Тисмениччина. Учасниками розіграшу стало 18 навчальних закладів, котрі у складі чотирьох груп зіграли за коловою системою. У підсумку - перепустку до "вісімки" отримали: Підліська ЗШ, Клубовецька ЗГ, Поберезький НВК, Підпечерівська ЗШ, Ковокривотульська ЗШ, Старокривотульська ЗШ, Старолисецька ЗШ та Угринівський НВК. Старт другого раунду - 17 лютого, а футзальні баталії продовжаться у спортивному залі Ямницької ЗШ. 
 
 
Перший етап змагань подолали й школярі Косівського району - за вихід до кагорти сильніших боролися 13 шкіл у складі чотирьох груп. З 13 лютого у залі Рожнівського НВК футзальна боротьба продовжиться.
 
Визначила "вісімку" й Городенківщина - 12 навчальних закладів, котрі за перепустку у наступний раунд позмагалися у двох групах. Боротьба продовжиться найближчого понеділка, 12 лютого, у спортивному залі городенківської ДЮСШ. 
 
 
З 10 команд-учасниць вже встигли визначити "вісімку" й школярі Богородчанського району, у числі сильніших - Росільнянська ЗШ, Старобогородчанська ЗШ, ЗШ №1, ЗШ №2, Яблунська ЗШ, Старунський НВК, Марківська ЗШ, Горохолинська ЗШ. 
 
Вже сповна насолоджуються змаганнями школярі із Долинського району. Цьогоріч Долинщина, яка проводить вже п’ятий за ліком шкільний турнір, об’єднала вісім навчальних закладів міста та приміських сіл. Поєдинки проводяться кожної п’ятниці у спортивному залі Долинської ДЮСШ.
 
 
Визначається з вісімкою і Верховинщина. Також в очікування старту змагань й райони та міста, для яких змагання розпочинаються тільки з другого етапу - міста Болехів, Бурштин, Яремче, Рожнятівський та Рогатинський райони. Тож далі буде. 
 
09.02.2018 17:06